haber oku

18 MART1915 HATIRLADINIZ MI?

~ 20 Mart 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_0155

“18 Mart 1915 Hatırladınız mı?” adlı tiyatro oyunu sahnelendi

Nazilli Belediyesi kültür etkinlikleri çerçevesinde Nazilli Belediyesi Tiyatro gurubunun hazırlamış olduğu  “18 Mart 1915 Hatırladınız mı?” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Nazilli Belediyesi kültür etkinlikleri çerçevesinde Nazilli Belediyesi Tiyatro gurubunun hazırlamış olduğu  “18 Mart 1915 Hatırladınız mı?” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.  Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro salonunda sahnelenen tek seanslık tiyatro oyununda izdiham yaşandı. Kendi yazdığı oyunun Yönetmenliğini yapan Mukaddes Yüksel çok kısa zamanda hazırlandıkları Tiyatro oyununa Nazilli halkının yoğun ilgi göstermesinden dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Gurubun sahnelediği “18 Mart 1915 Hatırladınız mı?” adlı tiyatro oyununu izleyenler zaman zaman duygulu anlar yaşayarak gözyaşlarına sahip çıkamazken oyun sonunda seyirci oyuncuları ayakta alkışladı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün anlam ve önemini uygun olarak Nazilli Belediyesi Tiyatro Gurubu eğitmeni Mukaddes Yüksel tarafından yazılmış olan oyun Nazilli Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 99. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Gününde sahnelenmiş olmasından dolayı da büyük ilgi gördü. Oyuncuların performansı ve hazırlanan efektler ile Nazilli Belediyesinin tiyatro gurubu oyuncuları profesyonel tiyatroculara edata taş çıkarttı.

Oyun sonunda tüm oyuncular sahneye çıkarak seyirciyi selamlamasından sonra Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir ve Nazilli Türk Eğitim Sen Başkanı Olgun Ergün oyuncuları tek tek kutlayarak çiçek takdim etti.

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: