haber oku

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI!

admin ~ 25 Nisan 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

cocukbayrami (6)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 93. yılında Nazilli’de de çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

İstasyon meydanındaki Atatürk Anıtı önünde yapılan çelek koyma töreni ardından Nazilli Şehir Stadında devam eden kutlamalarda okullar gösterilerini sundu.
Şehir Stadında bu yıl Turan İlköğretim Okulunun ev sahipliğini yaptığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, Kaymakamı Mehmet Okur, İlçe Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın çocukları ve halkı selamlaması ile başladı.

Nazilli Şehir Stadyumundaki bayram kutlamasına  CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, İlçe Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Cumhuriyet Başsavcı vekili Aydın Sevim, İlçe Emniyet Müdürü İlyas Karpınar, Ak Parti Nazilli İlçe Başkanı Tacettin Pirinç, CHP Nazilli İlçe Başkanı Cavit Yenipazarlı, MHP Nazilli İlçe Başkanı K.Engin Özcan, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğrenciler vatandaşlar katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, 23 Nisan coşkusunu iliklerimizde hürriyeti ve bağımsızlığımızı hissederek yaşıyoruz. Çünkü ulusal egemenliğimiz, ulusumuzun namusudur, onurudur, şerefidir diyerek öğrencilere şöyle hitap etti. “Özellikle yakın tarihinizi Çanakkale’yi, kurtuluş mücadelesini, İzmir’in, Aydın’ın, Nazilli’nin işgalini, kurtuluşunu, yapılan zulümleri, işkenceleri unutmayın. Bu nedenle çok çalışın. Bu topraklarda gözü olanların fırsat kolladıklarını da aklınızdan çıkarmayınız” dedi.

Turan İlköğretim okulu 4/B sınıfı öğrencilerinden Aleyna Karakaya’nın andımızı okumasının ardından yine Turan İlöğretim okulu öğrencilerinden Sude Ceylan’ın ’23 Nisan’, Eslem Zeytun’un ’23 Nisan’ ve Hilal Girgin’in ‘Hoş geldin 23 Nisan’ isimli şiirleri okudu. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu ‘Resim ve şiir’ yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyelerince ödülleri verildi. Resim yarışmasında Özel Yüzyıl Bezci İlkokulundan Zeynep Çalışkan 1’inci, Atatürk Ortaokulundan Sultan Ertekin 2.’nci ve Atatürk Ortaokulundan Burçin Uçak 3.’üncü,  ‘Şiir’ yarışmasında ’23 Nisan’ isimli eseri ile Cumhuriyet Ortaokulundan Mürüvvet Dolar1’nci, ‘23 Nisan’ isimli eseri ile Zafer Ortaokulundan Dilara Coşkun 2.’nci ve ’23 Nisan Coşkusu’ isimli eseri ile Özel Aydınlık Ortaokulu öğrencisi Şevval Taşkıran’da 3.’ncü oldu.

Turan İlköğretim okulu Anasınıfı öğrencileri, konuk ülke Gürcistan çocuk ekibi ile Ahmet Yesevi, Beşeylül ve Turan İlköğretim okullarının oluşturduğu karma Halk Oyunları ekiplerinin gösterileri büyük beğeni ile izlenirken, Nazilli Belediyesi Mehteran Takımı da kutlamalarda  gösterileri ile yer aldı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: