haber oku

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

admin ~ 25 Nisan 2016 ~ Genel, Manşetler

DSC_5184

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 96. yılında Nazilli’de düzenlenen törenlerle kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları saat 09.00’da İstasyon Meydanında Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği törene, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program daha sonra ise Nazilli Şehir Stadında devam etti. Zafer Ortaokulunun ev sahipliğini yaptığı kutlamalar, İlçe Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan’ın çocukları ve halkı selamlaması ile başladı. Törenlere İlçe Kaymakamı Mehmet Okur, Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, Milli Eğitim Müdürü Yener Gök, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

DSC_5706

Günün anlam ve önemine dair konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yener Gök, yaptı. Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan TBMM’nin açılışını 96’ıncı yıldönümüne ulaşmanın heyecanı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha sevinç ve coşkuyla kutluyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yener Gök;  “Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek, heyecanla, coşkuyla, rengarenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Milli Egemenlik’ konulu kompozisyon, resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, Zafer Ortaokulu anasınıfı öğrencileri gösterilerini sundu. Atatürk’ün posterini açan anasınıfı öğrenciler izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Kutlamaların devamında Ukrayna Azerbaycan ve Gürcistan’dan gelen öğrenciler ilgi ile izlenirken gösterileri izleyen tüm protokol üyeleri ellerinde bayraklar ile sahaya inerek saha içindeki tüm çocuklar ile kutlamalara devam etti.  Büyüklerinin saha içerisinde kendilerine eşlik etmelerinden büyük sevinç duyan çocuklar büyükleri ile aynı karede yer almak için adeta yarıştılar.

Saha için çocuklar ile birlikte aynı coşku ve heyecanı yaşayan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık “Milletimizin aydınlık yarınlarını kucaklayan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuzdur. Çocuklarımızın özgür düşünceli, sorgulayan, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri de hepimizin ortak hedefidir. Çocuklar bizim yarınlarımız geleceğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve Milli Mücadelede emeği geçen herkesi saygı ve rahmetle anıyor; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en derin duygu ve en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.