haber oku

42.YILINDA 12 EYLÜL

admin ~ 11 Eylül 2022 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

         12 Eylül 1980 Askeri darbenin üzerinden tam tamına 42 yıl geçti. O gün doğanlar bugün 42. yaş günlerini kutluyorlar. Bugün 42 yaşın altında olanlar gerçekten başka bir nesil. Belki Türkiye’nin o karanlık günlerini yaşamadıkları ve o vebalin altında olmadıklarından dolayı mutlular.

Kara eylül diye tarihlere geçen 12 Eylül, vatan evlatlarının zindanlara, işkencelere ve en kötüsü ölüme gönderildiği tarihtir.

12 Eylül vatan için çarpışan insanların cezalandırıldığı tarihtir.

12 Eylül Türk Milletinin sokakta, kahvede, parkta yan yana gelemediği tarihtir.

12 Eylül Türk evladının baba bildiği devletin öpmeye çalıştığı elinden yediği tokatın tarihidir.

12 Eylülün Türk Milleti’ne en büyük zararı milletimizi nemelazımcı, bencil, gösteriş meraklısı, dedikoducu, kısa yönden köşe dönme meraklısı, günübirlik yaşama meraklısı, milli ve dini duyguları zayıf fikir ve düşünce dünyasından uzak popçu hayat hediye etmesidir.

Bu kadar basit fikirleri yerleştirmek için bunların karşısında duran herkesi cezaevlerinde süründürdü ve milletin cevherlerini bazılarını ipe, bazılarını da suçlu psikolojisi ile dışarıya gönderdi. Tabi uzun süre çıkamayıp aklını oynatanlarda vardı.

Yapanlar tam 30 yıl sonra yargılanabilir duruma geldiler ama zaten ömürleri bitmişti. Yaşayanlarını ise hastanelerde paşalar gibi baktık.

Bugün sokakta gördüğünüz gösteriş meraklıları, yemeyip içmeyip dışarı çıkarken bir markanın reklam panosuna dönenler, yılda bir kere bile zor gittiği tatil resimlerini sosyal medyada haftalarca yayınlayanlar, giydiği her elbise, gittiği her lokantada resim çekilip paylaşanlar, birbirlerinin malı, güzelliği, gittiği tatil mekânları ve çıplaklığı ile yarışanlar 12 Eylül’ün oluşturmaya çalıştığı kapitalizmin düzeninin insanlarıdır.

12 Eylül, Türk Milleti’nin iç ve düşmanları tarafından hazırlanan ve beyinleri ele geçirmeye yarayan oyundu. Bugün aynı kişiler tarafından farklı isim ve mekânlarda oynanan  oyunlara karşı milletçe uyanık olmalıyız.

Bütün 12 Eylül mağdurlarına Allah sabır versin. şehidlerine rahmet eylesin.  Hastalarına acil şifalar versin. Bir daha o günleri yaşatmasın. Türk Milleti başkalarının oyununa gelmesin.

            Türk Milleti, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır.

              osmanlıhaber.com.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.