haber oku

5 EYLÜL KURTULUŞ BAYRAMI

admin ~ 04 Eylül 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

beseylul (14)

Konuklar Alıcık’ı ziyaret etti

7 ayrı ülkeden gelen yabancı konukların temsilcileri Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK’ı makamında ziyaret etti.

10. Uluslar arası, 90. Yıl 5 Eylül Kurtuluş ve Halk Oyunları festivali  için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan, Gürcistan, Ukrayna, Bosna Hersek, Macaristan ve  Ankara Çankaya Belediyesi Hoy-tur Halk Dansları Topluluğu ekipleri Nazilli’ye geldi.

10. Uluslar arası, 90. Yıl 5 Eylül Kurtuluş ve Halk Oyunları festivali için 7 ayrı ülkeden Nazilli’ye gelen yabancı ekipler grup liderleri ile Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK’ı makamında resmi ziyarette bulundu. Etkinlikler için Nazilli’ye gelen ekipler  03-06 Eylül tarihlerinde Nazilli’nin değişik yerlerinde gösteriler yapacak.

Başkan ALICIK ziyaret kabulünde bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslar arası, 90. Yıl 5 Eylül Kurtuluş ve Halk Oyunları festivali için Nazilli Belediyesi’nce hazırlanan etkinliklere katılmalarından dolayı tüm grup liderlerine teşekkür etti. Her ülkenin bir kurtuluş günü ve bayramı olduğunu ifade eden Alıcık; “ Türkiye Cumhuriyeti için Ağustos ve Eylül ayları çok önemlidir. Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşu 5 Eylül’dür. Kurtuluş günümüze gelerek bu günümüze ortak olmanızdan dolayı sizlere çok teşekkür ederim. Bizi çok mutlu ettiniz” dedi.

Nazilli’de olmaktan çok mutlu olduklarını ve gurur duyduklarını ifade eden gurup liderleri yöresel kıyafetli öğrencileri ile ülkelerinden getirdikleri el sanatlarından oluşan hediyeleri Başkan Alıcık’a takdim ettiler. Alıcık ziyarete gelen guruplarla tek tek hatıra fotoğrafı çekilerek misafirlere ikramlarda bulundu.


Etiketler: , , , , , , , , ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: