haber oku

NAZİLLİ 5. KÜLTÜR SANAT VE EDEBİYAT ŞÖLENİ BAŞLIYOR!

admin ~ 19 Şubat 2014 ~ Genel, Manşetler

5.kultursanatfestivali (2)

5.Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali başlıyor

Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen 5.’inci Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali 21 Şubat 2014 Cuma günü yapılacak olan açılış töreni ile başlayacak. 02 Mart 2014 Pazar günü son bulacak Festival boyunca ünlü gazeteci, şair, yazar ve edebiyatçılar 10 gün boyunca sevenleri ile buluşurken, ilçede çeşitli sanatsal etkinlikler düzenlenecek.

Mahalli idarelerin en başta gelen görevlerinden biri olan sosyal belediyecilik görevini yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.  Bu yıl 5.’si düzenlenen Kültür Sanat ve Edebiyat Festival programında 26 ünlü gazeteci, sanatçı, yazar, şair ve edebiyatçıyı konuk edecek olan Nazilli Belediyesi ayrıca İlçemizin yetiştirdiği 11 yerel yazar ve şairlerinde halkla buluşmasını sağlayacak.

21 Mart Cuma günü saat 13.30 da Yazar-Eski Devlet Bakanı Dr. Yüksel Yalova’nın katılımıyla Sümer Rekreasyon Alanı Sümer Parkta açılış töreni yapılmasının ardından yine aynı gün saat 14.30’da Nazilli Belediyesi önünde Festival Açılış programı yapılacak.

Bu yıl 5.’incisi düzenlenen Kültür Sanat ve Edebiyat Festivaline şu misafirler katılacak. Dr. Yüksel Yalova, Kenan Işık, Cemal Safi, Ahmet Turgut, Senai Demirci, Arslan Bulut, Banu Avar, Sinan Meydan, Nihat Ali Özcan, Hayati İnanç, Melih Arat, Serdar Tuncer, Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı, Agâh Oktay Güner, Prof. Dr. Rıfat Okudan, Aşkım Kapışmak, Vehbi Vakkasoğlu, Prof. Dr. Ahmet Şimşirligil, Ataol Behramoğlu, Haluk Çetin, Esfender Korkmaz, Bülent Gardiyanoğlu, Osman Şahin, Atilla Dorsay, Kahraman Tazeoğlu ve Ziya Baran.

İlçemizin yetiştirdiği kendi alanlarında başarılı ve ses getiren çalışmalar yapan 11 yerel yazar ve şairlerimizden şunların katılması beklenmektedir.

Abdullah KIRKIK, Aslı Gencer Tunçyürek,  Etem ORUÇ, Fatih ÖZKURT, G.Zeynep EREN, İbrahim KİRAZ, Kerim ÖZBEKLER, Osman GİRGİN, Sabahattin BURHAN,  Tahsin ŞİMŞEK, Zekeriya IŞIKLI.

Nazilli’mizin yetiştirdiği yazar ve şairlerimize gün verilmediği için gelebildikleri günler geleceklerdir. Yerel yazar ve şairler standında bulabilirsiniz. Özellikle hafta sonları katılımlarının yüksek olması beklenmektedir.

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: