haber oku

699 Üniversite Öğrencisi Mezun Oldu

admin ~ 29 Mayıs 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

mezuniyet (15)


mezuniyet (15)
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Sümer Kampusu’nda düzenlenen mezuniyet töreniyle yaşamlarının yeni dönemine adım attı.

Sümer Kampusu’nda düzenlenen mezuniyet törenin de 699 öğrenci mezun oldu. Mezuniyet Törenine Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Ekrem Turan, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, ADÜ Nazilli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul Acartürk, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Seydi Salman, Ticaret Odası Başkanı Tacettin Pirinç, Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü,  çevre ilçelerin MYO Müdürlerinin yanı sıra üniversitenin öğretim görevlileri ile çok sayıda öğrenci velisinin katıldığı törende Türk Savunma ve Savaş Sanatı olan SAYOKAN ekibinin gösterisi izlendi.

Törende ADÜ Nazilli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul Acartürk, bu yıl Dış Ticaret Programı’ndan 127, Tekstil Teknolojileri’nden 39, Bankacılık ve Sigortacılık’tan 192, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası’ndan 108, İşletme Yönetimi’nden 118 ve Lojistik Programı’ndan 115 olmak üzere toplam 699 öğrencinin mezun olduğunu söyledi. Öğrenci velilerine de seslenen Acartürk, “Çocuklarınızı doğumundan bugününe kadar büyük fedakarlıklarla yetiştirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Sizler eğitimin önemini kavrayan aileler olarak çocuklarınıza gereken her türlü desteği vermekten çekinmediniz. Ve eminim ki fedakarlıklarınız bundan sonra ki aşamalarda da devam edecektir” dedi. 

Doç. Dr. Ertuğrul Acartürk mezun olan öğrencilere “Sizin önünüzde zorlukların ve güzelliklerin birlikte yaşanacağı daha uzun bir hayat var” diyerek devamla şunları söyledi: “Bu uzun yolculukta bugüne kadar aldığınız bilgiler sizin temel sermayeniz ve rehberiniz olacaktır. Mevcut bilgi ve donanımlarınızı kullanarak ve her geçen gün yenileyerek pek çok zorluğun üstesinden geleceğinizden hiç şüphem yoktur. Hangi işi yaparsanız, nerede olursanız olun her zaman ülkeniz için en iyisini yapmaya çalışın ve dürüst olmaya gayret edin. Değişim ve gelişim bireyle başlar. Sizler değiştikçe, geliştikçe önce çalışacağınız kurumlar, sonra da ülke değişecektir. Unutmayın ki en güzel ve kalıcı başarı alın teriniz ve bileğinizin hakkıyla kazanılan başarıdır” dedi.

Törende ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve Okul birincisi İnci Esin arkadaşları ve üniversitesi adına konuşmalarını yaptıktan sonra,  Umreden döndüğü ilk günün ilk mezuniyet törenine katılan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık daha önceki dönemlerde  Üniversite Rektörlerinin Aydınlı olmaması yüzünden çok fazla yol katedemediğini, bu gün Süleyman Demirel Üniversitesi ile Adnan Menderes Üniversitesi’nin  aynı statülere sahip olmalarına rağmen Süleyman Demirel Ünivesitesi’nin 60 bin, ADÜ’nün ise 30 bin öğrencisinin olduğunu dikkat çekerek; “ Aydın’lı Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu sayesinde Üniversitemiz daha hızlı gelişme kaydetmeye başladı. Birlikte yaptığımız çalışmalar ve protokoller sonucu Üniversitemize yeni bölümler eklenecek.  inşallah açacağımız yeni bölümlerle üniversitemizin öğrenci sayısı artarak şehrimiz daha da renklenecektir. Aydınlılar olarak Rektörümüzün ve Üniversitemizin kıymetini iyi bilmeliyiz. Bu gün Üniversitemizden mezun olan tüm arkadaşlarıma başlayacakları yeni hayatlarında başarılar diliyorum. İnşallah yaşamınızın yeni döneminde  şansınız bol yolunuz hep açık olur” dedi.
ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu Nazilli’de bulunan ADÜ’ye bağlı okullara yaptığı katkıları nedeni ile Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a teşekkür plaketi vererek Üniversite adına teşekkür etti. Mezuniyet töreni dereceye giren öğrencilere plaket ve başarı belgelerinin verilmesi ve öğrencilerin keplerini havaya fırlatması ile sona erdi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: