haber oku

ABDURRAHİM KARAKOÇ İÇİN YASİN-İ ŞERİF

admin ~ 08 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler

100

Nazilli Ülkü Ocaklarının geleneksel olarak yaptığı Cuma geceleri Yasin-i şerif gecesinin bu haftaki konusu Yazar, Şair ve Gazeteci Abdurrahman KARAKOÇ idi.

Sekiz yıldan bu yana her Cuma gerçekleşen Yasin-i şerif gecesi bu hafta ölümü ile edebiyat, sanat ve Türk Dünyasını yasa boğan Abdurrahman KARAKOÇ ile Devletimiz ve Milletimiz için vatan hainleri ile çarpışmada şehid olan şehidlerimiz içindi.

Programı hazırlayan ve sunan Eğitimci- Yazar Osman GİRGİN açılışta yaptığı konuşma ile bu haftanın konusunu dinleyenlere anlattı:

-Milletimiz, tarihin her döneminde olduğu kadar bugünde devleti için her şeyi yapmaya kararlıdır. Milletimizin devamı devletimizin birliği bizim için her şeyden daha önce gelir. Kahramanlık masa başında konuşmak ve yazı yazmakla değil, vatan toprağının bulunduğu dağlarda ve ovalarda kanını, canını ve sevdiklerini feda etmekle olur.

Bu anlamda gün geçmesin ki şehid haberi almayalım. Her şeye rağmen Bu vatan bizim, bizde bu vatanın has evlatlarıyız dendiği Nazilli Ülkü Ocakları’ndasınız. Hepinizden Allah razı olsun.

Şehidlerimizi Allah’tan rahmet kederli ailesi ve Yüce Türk Milletine başsağlığı diliyorum.

Bugün, yatmakta olduğu hastanede hakkın rahmetine kavuşan yiğit Türk evladı, Alperen ve edebiyat dünyasının duayeni büyük sanat ve siyaset adamı Abdurrahman KARAKOÇ için de dua göndereceğiz.

Abdurrahman KARAKOÇ, seksen yıllık hayatında ne yaptıysa vatanı ve milleti için yaptı, ne yazdıysa vatanı ve milleti için yazdı. Kendi tabiri ile siyasete Allah rızası için girdi. Siyasetten Allah rızası için çıktı.

Şiir kitaplarıyla en geniş kitlelere ulaşan bir şairimizdi. Aynı zamanda şiirleri bestelen büyük şairlerden biriydi.

Dünya hayatı hep söylediğimiz gibi geçici ve aldatıcıdır. Ama önemli olan şairimiz gibi geride güzel şeyler bırakabilmektir.

Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun. Geride kalanlara ve Yüce Türk milletine Allah sabır ve metanet versin.

Programda daha sonra Yasin-i şerif, sureler okunup tekbirler getirildi. Yapılan dua ile program sona erdi.

Osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: