haber oku

ADAY GAZETECİLER ZİYARETTE BULUNDU

admin ~ 30 Ocak 2016 ~ Genel, Manşetler

DSC_5615

Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkan Adayı Semra Şener ile Yönetim Kurulu adayları Mehmet Özçakır, Hüsamettin Kaçar, Tevfik Akbaş, Adnan Bilek ve Aydın Gazeteciler Cemiyeti Nazilli Şubesi Başkanı Metin Özden Cumartesi yapılacak seçimler öncesi Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret ettiler.

Kongre öncesi Alıcık’ı makamında ziyaret eden Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) başkan adayı Radyo Flaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Gazete Flaş Yazı İşleri Müdürü Semra Şener, yönetim listesi ile birlikte Belediye Başkanı Haluk Alıcık’dan da destek istedi. AGC Başkan Vekili ve başkan adayı Semra Şener, siyasi partilerin, STK’ların, kamu kurumlarının ve vatandaşların basın mensuplarına destek vermediğini kaydederek Aydın ve Nazilli’de gazetecilik mesleği yapanların yaşadığı sorunlara değindi. Amaçlarının bu meslekle uğraşan her kesi tek bir çatı altında toplayarak sorunlar ve sıkıntıların hep birlikte üstesinden gelmek olduğunu belirten AGC Başkan Vekili ve başkan adayı Semra Şener, “Bütün başkan adayları bir hizmet yarışı içerisinde. Herkes bu yola hizmet etme yarışıyla çıktı. Aday arkadaşlarım işinden, ailesinden çaldığı zamanı bu işe ayırıyor. Cemiyete 80 tane gazeteci üye. İlk işim az olan bu üye sayımızı arttırmak olacak. Genç gazeteci arkadaşlarımızı cemiyete üye yapacağız. Basın İlan Kurumuyla ortaklaşa sorunlara çözüm üretmeye çalışacağız. Adnan Menderes Üniversitesi(ADÜ) İletişim Fakültesi Dekanıyla yaptığımız görüşmeler sonucu gazete sahipleri, yazı işleri müdürleri, sahada çalışan muhabirlere yönelik çeşitli eğitimler gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Alıcık Mesleğe ve Gazetecilere verdiği önemi belirterek “çok zor ancak çok onurlu bir mesleği yapıyorsunuz. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor koşullarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getiriyorlar. Basın biz yerel yöneticilerin de her zaman gözü kulağı durumunda. Gerek yaptığımız hizmetlerin vatandaşlarımıza duyurulmasında, gerekse vatandaşlarımızın sorunlarının bizlere yansıtılmasında gerekse de sorunların çözümü noktasında çok önemli bir görev yapıyorlar. Bu yüzden hepinizi tebrik ediyorum. İnşallah seçilen başkan ve yönetim kurulu üyeleri olarak birlik beraberliği sağlar, kimin gerçekte bu mesleği hakkıyla yaptığı ayırt edilerek tek yumruk haline gelebilirsiniz. Bütün temennim bu yöndedir. Bizim kapımız Aydın ve Nazilli basını ayırt etmeden hepinize sonuna kadar açık. Ben tüm gazeteci arkadaşlarımı çok seviyorum. Çok şükür ki bu sevgi, saygı ve anlayışın karşılıklı olduğuna inanıyorum. Bütün arkadaşlarıma mesleklerinde kolaylıklar diler başarılar temenni ederim şeklinde konuştu.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.