haber oku

ADÜ ÖĞRENCİLERİ ÇANAKKALE’DE!

admin ~ 21 Mayıs 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

universitecanakkale (3)

Üniversite öğrencileri Çanakkale’yi gezdi

Nazilli Belediyesi ADÜ Nazilli Yerleşkesi 75 öğrenciyi Çanakkale gezisine yolladı.

Adnan Menderes Üniversitesi öğrencileri Nazilli Belediyesinin sağladığı imkânlarla Çanakkale gezisine gitti. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın Adnan Menderes Üniversitesi öğrencilerine verdiği yerel yönetimlerle ilgili konferansı sonrasında öğrenciler Çanakkale şehitler diyarına ziyaret etmek istediklerini belirttiler. Öğrencilerin taleplerini değerlendiren Alıcık Nazilli Belediyesinin imkânları ile 75 üniversite öğrencisi için ücretsiz olarak Çanakkale gezisi düzenledi.

Bir günlük Çanakkale gezisine katılan öğrenciler şehitler abidesi, şehitlikler Seyit Onbaşı ve 1.Takım Komutanı Ezineli Yahya Çavuşu ziyaret etti. Kendilerine verilen bu imkân sayesinde şehitler diyarına ziyaret etmenin onur ve gururunu yaşayan öğrenciler Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a teşekkür ettiler. Geziye katılan 75 öğrenci adına açıklama yapan Mert Meral, Haydar Yıldırım ve Eyüp Alkaç, “   Gezimiz sürecinde bizlere desteği olan Nazilli Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’a teşekkür ve şükranlarımızı sunarız. Kendisinin bize sunduğu bu imkân sayesinde Çanakkale şehitler diyarına ziyaret gerçekleştirdik. Rehberler eşliğinde Türkiye ve Çanakkale’nin gururu 18 Martta 220 okkalık gülleri kaldıran Seyyid Onbaşı’yı, Türk’ün tükenmezliğinin simgesi, birlik ve beraberliğimizin kanıtı olan Şehitler Abidesi, Kara savaşlarına katılan ilk birlik olan 57. Alay ve Çanakkale Savaşları’nda 1.Takım Komutanı Ezineli Yahya Çavuşu ziyaret ettik. Atatürk’ün de belirttiği gibi Onlar mukaddes vatan toprakları için canlarını seve seve vermişler, Çanakkale Savaşları’nın kaderini değiştirmişlerdir. Burada geçen her saniye, kullanılan her an, ölen her nefer, Türk vatan ve milletinin mukadderatını çizmiştir. Tarihimizin yazıldığı bu mekânda olmak hepimizi ayrı bir şeref ve onur kaynağı oldu. Her zaman gençlerin yanında ve destekçisi olan Haluk Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizleri hiçbir zaman geri çevirmiyor. Bir belediye başkanının yapması gerekeninden fazlasını yapıyor” şeklinde konuştular.

Gezi dönüşü 75 öğrenci adına Başkan Alıcık’ı makamında ziyaret eden öğrenci temsilcileri Çanakale’den aldıkları hediyeleri Başkan Alıcık’a takdim ederek teşekkürlerini ifade ettiler. Alıcık öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: