haber oku

AKDORUK SU AÇILDI!

admin ~ 15 Haziran 2013 ~ Genel, Manşetler

akdoruksudolum (6) (1)

Akdoruk Doğal Kaynak Suyu Fabrikası açıldı

Aksüt Group bünyesinde Dallıcada kurulan 5.000 m2 kapalı alanlı modern su fabrikası hizmete başladı.

“Aksüt Group” bünyesinde yapılandırılan Akdoruk Doğal Kaynak Suyu Fabrikası kalabalık ve görkemli  bir açılış töreni ile Nazilli’de hizmete girdi.

“Aksüt Group” bünyesinde Dallıca’da kurulan 5.000 m2 kapalı alanlı modern su fabrikası açılış kurdelasını Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Kaymakam Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı H. Haluk Alıcık, İsabeyli Belediye Başkanı B. Kuvvet Erim ve Fabrika sahibi Murat Aksüt  kesti.

Akdoruk su fabrikasına 1.600 metre yüksekliğindeki yaylalardan bakteri barındırmayan polietilen borularla getirilip laboratuar kontrolünden geçirilerek depolara alınan doğal kaynak suyunun filtrelenerek paslanmaz dolum makinelerine alındığı ve hijyenik olarak 19 litrelik damacanalara doldurulduğu süreç içinde pet şişe ve bardak dolumları içinde ek dolum makinelerinin kurulacağı ve Analizinde amonyum, demir, alüminyum ve mangan gibi zararlıların saptanamadığı belirtilen ‘’Akdoruk doğal Kaynak suyu’’ kalitesinin doruk noktası olarak tanıtıldı.

Akdoruk Doğal Kaynak Suyu fabrikasının sahibi Murat Aksüt açılışta yaptığı konuşmasında gerçekleştirmek istediği hayallerinden ilkini gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti. “Gelecekle ilgili yapmak istediğim çok hayalim var. Bu hayallerimin ilkini gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyim. İnşallah bundan sonra diğer hayallini kurduklarıma da ulaşırım. Ancak bu hayallerimi gerçekleştirmek için emin adımlarla çalışmaya devam edeceğim. Bu gün burada fabrikamızın hizmete açılış törenine iştirak eden her kese teşekkür ediyor hoş geldiniz diyorum. Katılımlarınızla bizleri onure ettiniz. Yeni işletmemizin Nazilli Halkına Hayırlı uğurlu olmasın diliyorum” dedi.

Aksüt Group bünyesinde Dallıca’da kurulan fabrikanın hayırlı olmasını dileyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk  Alıcık “Aksüt Ailesi, Nazillimizde bir marka. Yaptıkları işlerle, çalışkanlıkları ve saygınlıkları ile  çok sevilen bu aileyi tebrik ediyorum. Hayallerinin ilkini gerçekleştirdiğini söyleyen işletme sahibi Murat Aksüt’e iş hayatında başarılar diliyor ve diğer hayallerini de en kısa zamanda gerçekleştirmesini temenni ediyorum. Açtıkları fabrika ile ekonomiye katkı sağlayacakları gibi yeni bir istihdam alanı da yaratmış oldular. Allah bol müşteriler versin. Kendilerine ve Nazilli’ye hayırlı olsun.”
AK Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç Aydın’ın geç de olsa kendi kaynaklarının farkına vardığını, ancak senelerden beri boşa giden kaynakların ekonomiye kazandırılırsa bir anlam ifade ettiğini söyledi. Gültekin Kılınç; “Önce yer altındaki jeotermal kaynaklar şimdi ise suyumuz. Aydın geç de olsa var olan doğal kaynaklarının anca farkına varabilmiş durumda. Ancak senelerden beri boşa giden kaynaklar ekonomiye kazandırılırsa bir anlam ifade ediyor, yoksa yerinde duran ekonomiye kazandırılmayan kaynakların hiçbiri anlamı hiçbir değeri olmuyor. Aksüt ailesi zor bir iş başardı. Uzun uğraşıları sonunda bu tesisi Nazillimize,  Aydınımıza kazandırdılar özverili gayretlerinin sonucunda oluşan bu eser nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum. Bu tesisin önce Aksüt Ailesine daha sonra Nazillimize hayırlı uğurlu olmasına dilerim” dedi.

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur böyle güzel bir tesisin Nazillimize ve ülkemize kazandırılmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek tesisi kazandıran Aksüt ailesine teşekkür etti. Kaymakam Okur sözlerine şöyle devam etti. “İlçemize böyle bir tesisin kazandırılmasının mutluluğunu yaşıyorum. Uzun yaşam merkezi Nazilli hayat kaynağı da su. İlçemizde su fabrikaları mevcut ve bugün bu su fabrikalarının Aksüt grubunun yapmış olduğu Ak doruk su fabrikası ile bir yenisi daha eklendi. Bu fabrikayı gezdim son teknoloji ile donatılmış hijyen şartlarına dikkat edilmiş. Her şeye titizlikle riayet ediliyor ve suyun kaliteside oldukça yüksek ve bu tesisi Nazillimize kazandıran Aksüt Ailesine teşekkür ediyorum İlçemize hayırlı uğurlu olmasına temenni ediyorum”.

Konuşmaların ardından okunan dualar eşliğinde Aydın Ak parti  Millet vekili Gültekin Kılıç, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim, Tesisin Sahipleri Murat Aksüt ve Babası Mehmet Aksüt ile birlikte Akdoruk Doğal Kaynak Suyu” Fabrikası’nın Kurdelesi kesildi.

“Aksüt Group” bünyesinde 2009’da kurulan ve 2013’te üretime geçen “Akdoruk Doğal Kaynak Suyu” Fabrikası’nın 19 litrelik damacanalara dolumlar yanı sıra hizmete sokulacak pet şişe ve bardak dolumları bölümüyle de hizmetini genişleteceği bilgisi edinildi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: