haber oku

ALİ METİN TOKDEMİR ANILDI!

admin ~ 09 Aralık 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

SEMİNER 5

ALİ METİN TOKDEMİR NAZİLLİ ÜLKÜ OCAKLARINDA ANILDI!

Nazilli Ülkü Ocakları ortaöğretim masası her pazar yaptıkları seminer çalışmasını gerçekleştirdi.

Bu haftaki seminer konusu Ülkücü Şehid rahmetli Ali Metin TOKDEMİR’Dİ.

Seminerin başında konuşmacı, Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN, Ali Metin TOKDEMİR ve tüm şehidlerimiz için dua etti.

Merhum Ali Metin TOKDEMİR otuz altı yıla neler sığdırdı ve nasıl yaşadı diyerek giren konuşmacı, Ülkücü Hareket’in dünü ve bugünündeki dava adamlarından örnekler vererek ülkücünün nasıl yaşaması gerektiğini vurguladı.

Ülkü Ocakları olarak kırk üç yıllık mazimize bakarak bile destanlar yazılabilir fakat biz, beş bin yıllık tarihimizi yaşayabilecek, yaşatabilecek ve tüm dünyaya gösterebilecek güç ve inançtayız. Bu gücü ve inancı Töre’mizden ve dinimizden almaktayız. İşte Töre ve dinimizin birleşmesinden bugün içinde olmak gurur duyduğumuz ülkümüz doğmuştur. Yaşamadıktan ve yaşatamadıktan sonra ülkücüyüm diye gezmenin kimseye faydası yoktur. Böyle dolaşanların nasıl anıldıkları ile Rahmetli Ali Metin TOKDEMİR’İN nasıl anıldığının muhasebesini iyi yapmak gerekir.

Davasıyla yatıp kalmayan, caddede, sokakta, okulda kısacası her yerde davası ve ülküsüyle beraber olmayan arkadaşlarımızdan başta kendisi olmak üzere kimse bir fayda beklemesin. Birer dava eri, ülkü neferi olduğunuzu düşünerek bugün rahmetli Ali Metin TOKDEMİR’İN ardından şöyle seslenebiliyorum:

Ardında bıraktığın davada binlerce Bozkurt Ali Metin TOKDEMİR olmak üzere yürümektedir. Gözün arkada kalmasın. Mekânın cennet olsun. Diye seslendi.

Ülkücünün nasıl olması gerektiği ve yaşantısı üzerinde duran GİRGİN seminerini soru cevap bölümüyle bitirdi.

Bizde osmanlıhaber.com olarak merhum Ali Metin TOKDEMİR’E bir kere daha Allah’tan rahmet dilerken mekânın cennet olsun diyorum.

Osmanlıhaber.com.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: