haber oku

ALICIK ESKİ BAYRAMLARI ÖZLEMLE ANDI!

admin ~ 01 Ağustos 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_8611

Alıcık eski bayramları özlemle andı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Ramazan Bayramının ikinci gününde Nazilli MHP İlçe Teşkilatı, Ülkü Ocağı, Erzurumlular Derneği Nazilli Türk Eğitim-Sen Üyeleri ve Muhtarlar ile bayramlaştı. Ramazan Bayramının 2. Günü Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezinin Nikâh Salonunda gerçekleşen bayramlaşmaya MHP Aydın Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Ali Uzunrımak ile Eşi Ayfer Uzunırmak da katıldı.

Samimi bir ortamın oluştuğu bayramlaşma programında Başkan Alıcık eski bayramları özlemle andı. Türkiye’nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ve Dünya’da ki Müslüman ve Türk soydaşlarımızın yaşadığı acıları dile getiren Başkan Alıcık, “Bugün Türkmenler ağlıyor. Doğu Türkistan kan ağlıyor. Irak’ta, İran’da Suriye’de Müslümanlar kan ağlıyor. Yapılan bu zulümler içinde soydaşlarımız ve Müslüman kardeşlerimiz büyük sıkıntı ve cefa içinde. Elimizden gelen onlar için her an her dakika dua etmek. Dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Allah inşallah dualarımızı kabul eyler. Onların yaşadıkları bu sıkıntı ve cefalar son bulur. Şu an ülke ortamına bakıldığında Gazze’den başka konuşulan bir konu yok. Ama bu Gazze ile sınırlı değil tüm Türk İslam coğrafyasını kapsamaktadır. Dini, ırkı, rengi ne olursa olsun insanların birbirini yok etmesi, evsiz barksız bırakması, canına kastetmesi kabul edilemez” dedi.

DSC_8634

Bayramların, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günler olduğunu hatırlatarak eski bayramları özlemle anan belediye başkanı Haluk Alıcık,  yerel seçimlerden bu güne yaşanılan sıkıntılardan ve uygulamaya geçen büyük şehir yasası ile içinde bulunulan durumlar hakkında da bilgiler verdi. Başkan Alıcık muhtarlar da dahil olmak üzere herkesin beklentisinin büyük olduğunu ancak pek çok şeyin henüz düzene girmemesinden dolayı doğal olarak sıkıntıların yaşandığını belirtti. Bazı şeylerin düzene girmesiyle birlikte seçim sürecinde sözünü vermiş oldukları projelerin uygulamaya geçeceğini söyleyen Alıcık; “Dün kendi kendine yeten belediyelerin bugün Büyükşehir Yasası ile büyük sıkıntılar yaşadığı apaçık ortadadır. Sadece ilçe belediyeler değil Büyükşehir Belediyeleri de bu yasa yüzünden büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Çok enteresan bir süreçteyiz. Bu yaşanılan süreçte Mevlamın elbet  bildiği bir şey var ki bu günleri yaşıyoruz. Allah hepimiz için hayırlısını nasip etsin. Hepimiz sabırla bu sürecin geçmesini beklemeliyiz. Türkiye de bir süreçten geçiyor. Önümüzde çok önemli olan cumhurbaşkanlığı seçimi var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortak bir çatı adayı var. Bu adaya hepimizin tek yumruk olarak destek vermesi gerekirken burada bile sıkıntılar yaşıyoruz. Bunun yanında 2015’te Türkiye’nin kaderini belirleyecek önemli bir seçim daha olacak. Bunların hepsini ele alacak olursak hep birlikte çok çalışmamız gerekiyor. Hep kendi dertlerimizle sıkıntılarımızla uğraşırken bunları göz önünde bulundurmuyoruz. Ama şöyle bir geriye dönüp baktığımızda çok iyi çalışılırsa neler olabileceğini hepimiz gördük. En yakın örneği yaşadığımız yerel seçimlerde görülmektedir. Burada bayram kutlaması nedeniyle bir araya geldik. Bu vesile ile hepinizin bayramını kutluyorum ve sizlerden önümüzdeki süreçler için birlik ve beraberlik içerisinde gelecek günler için çok çalışmanızı istiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun” İfadelerini kullandı.

IMG_6034

İslamın fertlere hem evrensel hem toplumsal mesajları olduğunu belirten MHP Aydın Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Ali Uzunırmak “Bugün bayramı kutluyoruz. Bu toplumsal bir sevinçtir. Toplumsal sevinci, toplumsal mesajı anlayarak paylaşmak gereklidir. Bu bayrama ulaşırken bir fert olarak bireysel yükümlülüklerimizi yerine getirerek geldik. Orucumuzu tuttuk. Orucumuzun anlamını yaşayarak vücudumuzun tüm azalarında hissederek bu bayrama ulaştık. Hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutlarken bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini hem milletimiz hem insanlığımız için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diliyorum.” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: