haber oku

ALICIK KUYUCAK MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA!

admin ~ 14 Mart 2013 ~ Genel, Manşetler

kuyucakmeslekyuksekokulu (9)

Alıcık Üniversite öğrencileri ile buluştu

Başkan Alıcık Kuyucak Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ‘Yerel Yönetimlerin Mevcut Sorunları ve Çözüm Yöntemleri’ adlı konferansta öğrencilerin sorularını cevapladı.

Kuyucak Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ‘Yerel Yönetimlerin Mevcut Sorunları ve Çözüm Yöntemleri’ adlı konferans Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Sümer Kampüsü Konferans Salonunda yapıldı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK üniversite öğrencilerinin yerel yönetimlerle ilgili sorularını yanıtladı.

Yerel Yönetimlerde belediyelerin görevlerini 10 ana başlık altında toplayan Başkan ALICIK Yerel Yönetimlerin sorunları ve bu sorunların çözümlerinden bahsederek başkanlık yaptığı 4 yıllık süreçte Nazilli Belediyesinin yaptığı hizmetleri anlattı. Nazilli’nin üniversite şehri olması için çaba gösterdiklerini elde var olan bütün imkânların bu yönde kullanıldığını söyleyen Başkan Alıcık, Üniversiteli öğrencilerin sorunlarına da değindi. İnsana ve özellikle gençlere yapılan her tülü yatırımın çok önemli bir unsur olduğunu ve her daim geri dönüşüm sağladığını belirterek; “Biz Nazilli’nin Üniversite ve sanayi şehri olması için var gücümüzle çalışıyor yeni projeler üretiyor dışarıdan gelecek olan yatırımcıya ve üniversiteye yer göstererek uygun şartları ve ortamları oluşturuyoruz. Nazilli’nin gelişebilmesi ve büyümesi için tarım sanayi ve en çok da eğitime büyük önem veriyoruz. Bu nedenle anaokullarından başlayarak üniversitemize kadar tüm eğitim kurumlarının eğitim ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaya kararlıyız. Ülkemizin geleceği eğitimli insanların artması ile güvence altına alınır. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren eğitime 6 milyon lira destek verdik. Belediye olarak Sümerbank arazisinden 30 yıllığına kiraladığımız 80 dönümlük bu arazinin 15 dönümünü Kredi Yurtlar Kurumuna tahsis ettik.  Kredi Yurtlar Kurumu tarafından arazi üzerine yaptırılacak olan bina ve sosyal tesisler 20 ayda tamamlanacak. Sümer Kampusu’nun hemen yanında yer alan bu tesis sayesinde 500 üniversite öğrencisi rahat edecek” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdikleri Konferansta konuşmaları ile öğrencilerin birçok soru işaretlerini gideren Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK, Kuyucak Meslek Yüksekokulu öğrencilerini makamında da misafir etmek üzere  davet etmeyi ihmal etmedi.

‘Yerel Yönetimlerin Mevcut Sorunları ve Çözüm Yöntemleri’ konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK’ a konferans sonunda Kuyucak Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ferhat Başkan ÖZGEN  çiçek ve plaket sunarak teşekkür etti.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: