haber oku

ALICIK TEŞEKKÜR İÇİN YÜRÜDÜ!

admin ~ 02 Nisan 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSC_7481

Alıcık bu kez teşekkür için yürüdü

 

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık on binlerle Nazilli sokaklarında zafer yürüyüşü yaptı.

 

30 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesinde seçim çalışmaları çerçevesinde kendisi için yüreğini koyan halk ile yaklaşık 10 gün boyunca Nazilli’yi adım adım yürüyerek halkı selamlayan Alıcık bu kez kendisi için yüreğini koyan vatandaşları ile birlikte zafer yürüyüşü yaparak vatandaşı selamladı.

 

Belediye önünde toplanan kalabalık halk kitlesi önünde Nazilli Belediyesi Mehter Takımının konseri ile başlayan zafer kutlamalarında havai fişeklerle gösteri şöleni yaşandı. Yakılan meşaleler Belediye Meydanını aydınlatırken yürüyüş için toplanan kalabalık Belediye Başkanı seçilen Haluk Alıcık’a coşkulu bir şekilde “En Büyük Başkan Haluk Başkan” ve “Nazilli Seninle Gurur Duyuyor”   tezahüratlarda bulundu.

 

Zafer yürüyüşüne ve Nazilli Belediye Meydanı önündeki zafer kutlamalarına eşi Selda Rümeysa Alıcık, kızları Melek Gökçen, Emine Begüm, Rümeysa Nilgün Alıcık, annesi Melek Alıcık ile katılan Başkan Alıcık zafer yürüyüşü sonrasında tekrar belediye meydanında toplanan kalabalığa “Nazilli seninle gurur duyuyorum” diyerek başlayan bir teşekkür konuşması yaptı.

 

Belediye önünde toplanan kalabalığa “Sizler En Büyüksünüz” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Alıcık, “Biz Pazartesi 08.30’dan itibaren mesaimize başladık. Sizler Nazilli için yüreğinizi koydunuz. Bizde vakit kaybetmeden Nazillimiz için çalışmaya başladık. Nazilli köy diyenlere Nazilli’nin köy olmadığını büyük bir şehir olduğunu herkese gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. Nazilli öyle sloganlarla yönetilecek bir şehir değil. Ak Partiye 13 bin CHP’ye 17 bin fark atmışız. Allah bana oy verenden de vermeyenden de razı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Seçim çalışmaları boyunca hiçbir şekilde kendisinin ve ekip arkadaşlarının çizgilerini, duruşlarını bozmadan bir ekip ruhuyla vatandaş ile bütünleşerek yaptıklarını belirten Başkan Alıcık “Karşınızda Nazilli’nin 22 mahallesini 61 köyünü karış karış bilen bir kardeşiniz var. Ben her zaman vatandaşımın yanında oldum. Bundan sonrada olmaya devam edeceğim. Bu gün sizlerin varlığı ile yine buradayım. En büyük Haluk Alıcık değil asıl büyük olan sizlersiniz. Sizlerin yürekleri

dir. Sizler o büyük yüreklerinizi koyarak bu gün ikinci kez beni bu göreve layık buldunuz. Verdiğiniz oylarınız ile benim yanımda olduğunuzu gösterdiniz. Bu yarışın galibi ben değilim. Bu yarışın Galibi Nazilli’dir. Nazilli halkından 40 bin oy almışım. Çok büyük gurur ve onur duydum. Seçim çalışmalarımız sırasında pek çok ithamlara, eleştirilere ve kötülemelere maruz kaldım. Kimi zaman benim nazarımda ben söylemişçesine şunun oyuna ihtiyacım yok, bu oy verse ne olur vermese ne olur gibi bana ait olmayan sözler söylendi. Tam aksine Haluk Alıcık’ın her kesimden herkesin oyuna ihtiyacı vardı. Çalışmalarımızı bu düşünceyle gerçekleştirdik. Düsturumuz kundaktaki bebekten en yaşlı insanına, köylü-kentli demeden memleketim insanına hizmetten başkası olmadı.  Seçim çalışmalarımız sırasında şunu gördüm. Biz çizgimizi bozmadığımız duruşumuzu değiştirmediğimiz takdirde vatandaşımız bizi gene en güzel yerlere getirecekti. Getirdi de. Ben her kesimden herkesin yanında oldum. Zengin fakir ayrımı yapmadan herkesin düğününe olsun cenazesine olsun katılmaya çalıştım. Makamlar hiçbir zaman kalıcı değil geçicidir. Allah bize bu makamları ne kadar nasip ederse o kadar bu yolda ilerleyeceğiz. Nazilli’ye hizmetlerimizi dur durak bilmeden devam ettireceğiz” dedi.

 

10 binlerin toplandığı belediye meydanında havai fişek gösterilerini izleyen kalabalık geç saatlere kadar eğlendi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: