haber oku

KURAN -I KERİM HEDİYE ETTİ!

admin ~ 22 Temmuz 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_7075

Alıcık’dan bayanlara Kuran-ı Kerim hediyesi

Her yaş grubu bayanın bir araya gelerek çeşitli aktiviteleri gerçekleştirebildiği Kadın Dayanışma evinde Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen bayanlara yönelik Kuran Kursu katılımcılarına Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Sosyal Belediyecilikte sınır tanımayan Nazilli Belediyesinin yaşlılar, çocuklar, gençler ile bayanlara verdiği önem ve tanıdığı imkânları hatırlatan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılmış olan Kadın Dayanışma Evinin kuruluş amaçlarına uygun olarak hizmet verdiğini söyledi.

Ramazan ayı başlangıcında Nazilli Belediyesi Kadın Dayanışma Evi’nde Nazilli Belediyesi ve Turan Mahallesi Muhtarı Serpil Akçasakız’ın girişimleri ile başlatılan bayanlara yönelik Kur’an Kursu katılımcılarına Kur’an-ı Kerim hediye eden Alıcık; “Kadın Dayanışma Evi Projesi hayata geçtiğinde İlçe ve çevresinde yaşayan kadınların kişisel gelişimlerini artırması, el sanatlarına olan ilgi ve ekonomiye katkı sağlanması için çeşitli eğitimler verilmesini amaçlamıştık. Şu ana kadar amaçlarına uygun şekilde çalışmaların yapıldığı Kadın Dayanışma Evinde açılışından bu yana çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen birçok aktiviteyi gerçekleştirdik. Mübarek Ramazan ayı boyunca burada her yaş gurubundan yaklaşık 60’a yakın bayanımız deneyimli din görevlisi Hülya Silinmez nezaretinde her gün düzenli olarak Kur-an’larını okudu, mukabelelerini yapabildi, Kur’an-ı Kerimi hiç bilmeyenler öğrendi. Hazreti Muhammed’in sünneti olan ve asırlardır yaşatılan mukabele geleneği bu çatı altında gerçekleştiren bu hanımların hepsini ayrı ayrı kutluyor tebrik ediyorum” dedi.

Kadın Dayanışma evinde Ramazan ayı boyunca her gün düzenli olarak hatimlerini indirip mukabelelerini yapan  hanımlar ise programdan dolayı çok memnun olduklarını, yılda 1 ay bile olsa böyle etkinliklerle Kuranı Kerim ile daha da yakınlaştıklarını belirtirlerken Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve Mahalle Muhtarı Serpil Akçasakız’a kendileri için sağlanan imkanlar dolayı teşekkür etti. Bu süreç içinde Kuran-ı Kerim okumanın mutluluğunu yaşayan hanımlar Başkan Alıcık’ın kendilerine Kuranı Kerim hediye etmesinden dolayı ayrı bir mutluluk ve heyecan yaşadıklarını da dile getirirlerken Başkan Alıcık mukabelelere her gün düzenli olarak katılan Annesi Melek Alıcık’ın elini öperek Kur-an’ı Kerim hediye etti.

osmanlıhaber.com


Etiketler: , , , , , , ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: