haber oku

“ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRTMASIN”

admin ~ 11 Mart 2014 ~ Genel, Manşetler

istiklal-marsi-01

Başkan Alıcık, İstiklal Marşı’nın Kabulünü Kutladı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İstiklal Marşı’nın kabulünün 93. Yıldönümü mesajında, “Kabulünün 93’üncü yılında İstiklal Marşı’nı okumak bugün anlamlı hale gelmiştir” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık mesajında İstiklal Marşı’nın kabul ediliş tarihinden bu güne kadar ve dünya durdukça ülkenin her yerinde milletin coşkuyla okumaya devam edeceğini belirtirken şu ifadelere yer verdi;  “Türk Milletinin zaferini, yüceliğini ve bayrağımızın kutsallığını en güzel duygularla anlatılan istiklal marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 93. Yıl dönümünü kutluyoruz.

İstiklal Marşı, ecdadımızın bağımsızlık ve özgürlüğü uğruna vermiş olduğu onurlu mücadelenin bir destanıdır. Vatan toprağında başımızı dik tutan, bağımsızlık ruhumuzun özünü taşıyan, vatan sevgimizin ve özgürlük tutkumuzun en manidar ifadesi olan İstiklal Marşı’mız 12 Mart 1921 tarihinden bu güne kadar olduğu gibi, dünya durdukça ülkemizin her köşesinde tüm milletimiz tarafından gururla ve coşkuyla okunacaktır.

Bu vesile ile istiklal Marşı’mızın kabulünün 93. yıl dönümünü kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş savaşının tüm kahramanlarını ve milletimize İstiklal Marşını armağan eden Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve saygıyla anıyorum.”


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: