haber oku

ALLAH RAHMET EYLESİN!

admin ~ 02 Ağustos 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

ulkuadatepe (5)

Türkiye Ülkü’sünü Kaybetti

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Türkiye’nin Ülküsü Ülkü Adatepe’nin vefatından dolayı Türk Milletine başsağlığı diledi.

Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe, TEM otoyolunun Sakarya-Akyazı mevkisinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Mustafa Kemal Atatürk’ün en küçük manevi kızı. Bebekliğinden 6 yaşına kadar Atatürk’ün yanında Çankaya Köşkü’nde yaşamış; kendisi 6 yaşında iken manevi babası Atatürk hayatını kaybedinceye değin ona yurt gezilerinde eşlik etmiş ve onun çocuk sevgisinin simgesi olmuştu. Yaşamı boyunca birçok konferans ve seminerlerde manevi babası Atatük’ü anlatmıştı. Nazilli Belediyesinin düzenlediği 3. Kültür Sanat Festivalinde de Nazilli’lilerle buluşarak Atatürk’e dair anılarını ve kişisel özelliklerini anlatarak hayatındaki her şeyin Atatürk olduğunu ifade etmişti.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Ülkü Adatepe’ye Allahtan Rahmet, Türk Milletine de başsağlığı diledi. Alıcık başsağlığı mesajında, Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe’nin vefatından derin üzüntü duyduğunu belirterek, ”Büyük Önder Atatürk’ün Türk Milleti’ne emaneti, manevi kızı Ülkü Adatepe ‘nin vefatından büyük üzüntü duydum. Kendisini en son Nazilli’mizde düzenlediğimiz Kültür Sanat Festivali’nde ağırlamış, fikirlerinden yararlanma fırsatı bulmuştuk. Kendisi bizlere Ulu önderimiz Mustafa Kemal’in milletini çok seven bir devlet adamı olduğunu ifade ederek onu daha iyi anlamımıza ve mirasına daha da kuvvetli sahip çıkmamız konusunda bizlere ışık tutmuştu. Merhuma Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum” ifadesini kullandı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: