haber oku

ALPARSLAN TÜRKEŞ DUALARLA ANILDI!

~ 05 Nisan 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

4 nisan

ALPARSLAN TÜRKEŞ  DUALARLA ANILDI!

Türkün son başbuğu, Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ Hakk’a yürüyüşünün 17. Sene-i devriyesinde 04.04.2014 Cuma günü Nazilli Belediye Meydanı’nda dualarla anıldı.

Nazilli Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından yapılan etkinlik Saat 17,30 da Nazilli Belediye Meydanı’nda başladı. 250 kg pirinçten yapılan 4000-4500 kişilik pilav ve helva dağıtımı akşama kadar devam etti. Program boyunca dualar, tekbirler, Kuran-ı Kerim ve marşlar söylendi. Akşamına Nazilli Tiyatro Salonunda Nazilli Türk Ocağı tarafından düzenlenen “Alparslan Türkeş” konferansı büyük ilgi gördü.

Programda görüşlerini aldığımız Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Şükrü Irgat şunları söyledi:

Dünya hayatı geçicidir. Bütün nefisler ölümü tadacaktır. Baki kalan bu kubbede hoş bir sedadır. Beş bin yıllık Türk tarihinde önemli sedalar bırakan Türk’ün son Başbuğu, Başbuğ Alparslan Türkeş bütün hayatını milleti için harcamıştır. Seksen yıllık ömrü boyunca milleti için mücadele eden, zindanlara giren, “Adriyatik’ten Çin Seddi’ne Türk Yurdu” sloganıyla bütün Türklerin bağımsızlığını ve istiklallerini amaç edinen Başbuğ’umuzu hiçbir zaman unutmadık ve unutturmayacağız.

Başbuğumuzun çizdiği yolda onun doktrinleriyle yaşayıp, 21. Yüzyılı Türk asrı yapacağız. Türk Milletinin kurtuluşu ve yükselişi ancak onun fikirleriyle olacaktır.

Bizlere miras bıraktığı Ülkü Ocakları ve Milliyetçi hareket Partisi Türk Milletiyle birlikte ilelebet yaşayacaktır. Bu emanetleri korumak için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. İçimizdeki ve dışımızdaki hainleri sevindirmeyeceğiz, onları temizleyip başarıya ulaşacağız.

17 yıl önce yine böyle bir cuma gününde aramızdan ayrılan Başbuğumuzu rahmet minnet ve dua ile anıyoruz. Mekânı cennet olsun. Türk Milletinin başı sağ olsun. Bütün ülkücüler dün olduğu gibi bugünde “Başbuğlarının emrindedirler.” Sözlerimi cennet mekân Başbuğumuzun sözleriyle bitirmek istiyorum.

-Sizler kolay bir başarı vaad etmiyorum. Kısa zamanda iktidar umanlar bizimle yola çıkmasınlar. Yolumuz uzun ve çetindir. Bu yılda karşınıza menfaat teklifleri, tehditler, daha bir yığın engel çıkacaktır. Bu çetin yola dayanabilecekler, bizimle gelsin. Cesur olanlar, gerçekten inananlar kafilemize katılsınlar.

–Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır.

Bizde osmanlıhaber.com ailesi olarak Türk’ün son başbuğu başbuğ Alparslan Türkeş’e bir kere daha Allah’tan rahmet diler mekânı cennet olsun diyoruz. Türk Milletinin başı sağ olsun.

osmanlıhaber.com

 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: