haber oku

ALPARSLAN TÜRKEŞ HAKKA YÜRÜYÜŞÜNÜN 18.YILINDA ANILDI!

admin ~ 06 Nisan 2015 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

DSC_6082

Alparslan Türkeş 18 yıl sonra fotoğraflarla anıldı

 

Nazilli Ülkü Ocakları Derneği, Alparslan Türkeş’i Anma Haftası Etkinleri dolayısıyla Lütfi Selek Kültür Merkezi’nde Alparslan Türkeş’in resimleri ile oluşturduğu Alparslan Türkeş Resim sergisinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

 

Milliyetçi hareket Partisinin efsane Genel Başkanı ölümünün 18. yılında fotoğrafları ile sergilendi. Alparslan Türkeş Fotoğraf Sergisinin açılışına; Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanı Mustafa Karaca, MHP Nazilli İlçe Teşkilat Başkanı Kürşat Engin Özcan, MHP Aydın Milletvekili Aday Adayları Ahmet Kaya ve Deniz Depboylu’nun yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

 

Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Şükrü Irgat’ın “Töre” şiirini okumasıyla başlayan programda Alparslan Türkeş’in 79 yıllık yaşamından birçok fotoğraf vatandaşlarla buluştu. Çocukluğundan, gençlik yıllarına askeri hayatından siyasi yaşantısına kadar sergilenen fotoğraflar ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve davetliler Alparslan Türkeş’in Nazilli’de çekilmiş fotoğraflarını dikkatle incelediler.

 

Fotoğraf sergisini dikkatle dolaşan ve sergideki tüm fotoğrafları dikkatle inceleyen Belediye Başkanı Haluk Alıcık “ Rahmetli Genel Başkanımız Milliyetçi Hareket Partisin Kurucu ismi rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş bizlerin örnek alması gereken önemli bir şahsiyetti. Siyasi hayatı boyuca insanlara hep olumlu mesajlar vermiş saygı ve sevgi çerçevesinde bir siyaset sürdürmüştür. Her zaman herkese örnek olacak tavırlar sergileyen, tüm sorunların birlik ve beraberlik ile aşılabileceğini ifade eden Rahmetli Başbuğ cesaret, yüreklilik ve atılganlık olmadan hiçbir davanın başarıya ulaşamayacağını söylerdi. Bizim gayemiz onun saygılı ve idealist siyasi anlayışını devam ettirmek olacaktır. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i ölümünün 18. yılında rahmetle anıyorum. Mekânı cennet olsun.”dedi.

 

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık 12 Mart Pazar gününe kadar Lütfi Selek Kültür Merkezi’nde sergilenecek Alparslan Türkeş Fotoğraf Sergisinin açılmasında Ülkü Ocağına ve emeği geçenlere teşekkür etmesinin ardından Nazilli Belediye Meydanında Ülkü Ocakları tarafından Başbuğ Türkeş için yapılan helva Hayrına katıldı.

 

ALPARSLAN TÜRKEŞ İÇİN HELVA HAYRI YAPILDI

 

Nazilli Ülkü Ocakları Alparslan Türkeş’in 18. ölüm yıl dönümünde Nazilli Şehir meydanında Helva hayrı yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği helva hayrına Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, MHP Aydın Milletvekili Aday Adayları Deniz Depboylu ve Ahmet Kaya MHP Nazilli İlçe Teşkilat Başkanı Kürşat Engin Özcan katıldı. İlahilerin eşliğinde yapılan helva hayrında Alparslan Türkeş için dualar edildi.

 

Helva hayrında vatandaşlar ile sohbet eden Başkan Alıcık, “Rahmetli başbuğumuz adın yapılan bu hayrı Allah kabul etsin mekanı cennet olsun” dedi. Alıcık, helva hayrını düzenleyen Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Şükrü Irgat’a ve helva hayrında emeği geçenlere de ayrıca teşekkür ederek kendisi de vatandaşlara helva dağıttı.

 

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.