haber oku

ALPLER SERTİFİKALARINI ALDI

admin ~ 03 Mart 2016 ~ Genel, Manşetler

 

ALPLER

Sayokan Dünya federasyonu Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen San Diploma töreninde 40 alp sertifika ve kuşaklarına kavuştu.

Önceki akşam Lara restoranda Sayokan Dünya federasyonu Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen San Diploma töreninde 40 Alp sertifika ve kuşaklarına kavuştu. Törene katılan ve kuruluşundan bugüne kadar sayokan’a destek vererek Nazilli belediyesi olarak Korgan’ın yapımı için anfi tiyatroyu tahsisni sağlayan Belediye başkanı Alıcık’a Teşekkür belgesi veren Sayokan Türkiye temsilcisi Hüseyin Yabir, ayrıca Alıcık’a kurt başlı Göktürk kılıcı ve ok hediye etti. Ok ve yayı kabul eden Alıcık’a Sayokan tarafından Alp başı unvanı verildi.

Gecede bir konuşma yapan Sayokan Türkiye temsilcisi Hüseyin Yabir , “Sayokan bir kültürleşme hareketidir. Bünyesinde binlerce yıllık tarihin ve değerler saklıdır. Sayokanın amacı bu kültürü savaş sanatları aracılığı ile topluma yaşatmak ve dünyaya açılmasını sağlamaktır. Sayokan bir spordan ziyade bir kültürel disiplindir. Bugüne kadar bizden desteklerini esirgemeyerek gecemizi onurlandıran Değerli başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Hüseyin Yabir’in konuşmasının ardından Alplerin kuşaklarını Tanyu Hüseyin Yabir takarken 40 Alp sertifikalarını Başkan Alıcık’ın elinden aldı.  Başkan Alıcık kendisine verilen teşekkür belgesi ile Göktürk kılıcı ve ok hediyelerine teşekkür ederken birlik beraberlik mesajları içeren bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda kendisine verilen Alp Başı Unvanın çok değerli bir makam olduğunu bu unvana layık görülmesinden dolayı onur ve gurur duyduğunu söyledi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.