haber oku

ALT YAPI ÇOK ÖNEMLİ!

admin ~ 26 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi, Spor

tffbasin (3)tffbasin (7)

En İyi Hocalarla Düzgün Alt Yapılar Oluşturulmalı

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Vekili Arif Koşar Türk futbolunu sorunlardan kurtarmanın en iyi çözümünün sağlam altyapılar oluşturmaktan geçtiğini belirtti.

Üçüncü Lig 2. Grup’ta sezonu şampiyon olarak tamamlayarak 2. Lig’e yükselen Nazilli Belediye spor’u TFF Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Vekili Arif Koşar, Nazilli Esat Ergüler Tesislerinde incelemelerde bulundu. Arif Koşar 2. lig ve 3. lig takımlarına ödenen 5 trilyonluk paranın federasyonun bütçesi dahilinde olmadığını dışarıdan kaynaklar bulunarak takımlara yardımların devamı için yönetim kurulunun çalışmalarının devam  edeceğini belirtti.

Federasyonun tüm kulüplere milli takım düzeyinde bek raundu yüksek antrenörler tahsis edeceğini belirten koşar giderlerin federasyon tarafından karşılanacağını açıkladı. TFF Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Vekili Arif Koşar iktidarı ekonomi konusunda eleştirerek Avrupa dahil başka ülkelerin sorunlarıyla ilgilenmekten ülke insanını ülke ekonomisini unuttuklarını ifade etti. Ülke ekonomisinin kötü gidişatı yüzünden Türk futbolunun da etkilendiğini belirterek  Türk Futbolu’nun dünya futbolundan geride kalmaması gerektiğini, Türk futbolunu sorunlardan kurtarmanın en iyi çözümünün sağlam altyapılar oluşturmaktan geçtiğini belirtti. Koşar “Türk futbolu türbülanstan kurtarılmalı kulüplerin  yaz okulları açılarak spor eğitiminin yanında yabancı dil eğitimi de verilerek anne babaların çocuklarını koşturarak getireceği cazibe merkezleri haline getirilmesi gerekmektedir. Sporla uğraşan çocuklar planlı programlı oldukları gibi ahlaklı olurlar. Dünyada parlayan bir yıldız olabilmemiz için en iyi hocalarla düzgün alt yapılar oluşturmamız gerek.” dedi.

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Vekili Arif Koşar en iyi antrenörlerin altyapıya verilmesi gerektiğini ifade ederek “Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeliyiz ki futbolcu İthal eden değil ihraç eden ülke haline gelelim. Türkiye’nin futbolda geri kalma gibi bir lüksü yok, olmamalıdır. Bu bayrak uçuyorken ipini salalım uçsun rüzgarı beklemeyelim. Biz artık dünyada yıldızı parlayan bir ülkeyiz” şeklinde konuştu.

Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Vahit Aysan Nazilli Belediyespor’un yerinin 1.nci lig yada 2.’nci lig olmadığını Nazilli Belediyespor’un yerinin Bank Asya olduğunu belirten Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Vahit Aysan ”İç transferle başladık. Şu an iyi gidiyoruz. Bizim için önemli olan noktalarda yapacak olduğumuz yeni transferlerle önümüzdeki yılda iddialı olacağımızı inanıyorum. TFF Başkan yardımcıları tesislerimize gelerek gerekli denetimlerini yaptılar memnuniyetlerine söylediler önümüzdeki yıllarda destek olacaklarını sözünü verdiler. Bu bizim için büyük bir moraldir” dedi.

Manevi desteğe ihtiyaç duyduklarını ifade eden Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Vahit Aysan; “ Biz  Nazilli Belediye spor yöneticileri olarak Nazilli halkından yanımızda olmalarını, bize destek ve moral vermeye devam etmelerini istiyoruz. Bu destek bizim için çok önemli” dedi. Kulüp Başkanı Vahit Aysan Gençlerin sporu sevmesi için gerekli özendirici ve cazip ortamların yaratılması, bu ortamların hazırlanması için küçük de olsa yatırımların yapılması gerektiğini  ifade etti. Nazilli’deki futbolu sadece Nazilli profesyonel takımı olarak düşünmediklerini belirten Aysan “Gençlerin sporu sevmesi için gerekli ortamı hazırlamamız gerekiyor. Tabi ki bu ortam hadi gelin çocuklar burada top oynayın demekle olmaz. Onları özendirerek, Nazilli Belediyespor tesislerinde spor yapmalarını sağlamalıyız. Tesislerimizi spor merkezi haline getirebilmek için de küçükte olsa yatırımlar yapılmalıdır. Nazilli halkı da bu konuya sahip çıkmalı ve destek olmalıdır. Daha önce Onursal Başkanımız Haluk Alıcık’ın TFF Başkanı Yıldırım Demirören’i ziyaretlerinde kendisinden Nazilli için sözler almıştı. Yıldırm Demirören Başkanımıza verdiği sözleri yerine getirerek hepimizi onurlandırmıştır. TFF Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Vekili Arif Koşar ve heyetinin  açıklamaları bizi çok memnun etti. İnşallah onların desteğiyle beraber Nazilli spor önümüzdeki yıllarda çok daha iyi yerlerde olacaktır. Nazilli halkı da bu konuya sahip çıkmalıdır” dedi.

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Vekili Arif Koşar Nazilli belediye spor Kulüp Başkanı Ahmet Vahit Aysan’a 09 numaralı Milli Takım Formasını, Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Vahit Aysan’da Koşar’a 95 numaralı Nazilli belediye spor futbolcularının imzalamış olduğu formayı hediye ederek ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: