haber oku

AMAN DİDİM’DE HASTA OLMAYIN!

admin ~ 17 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler

DSCI0024

DSCI0028

Yurdumuzun en güzel turistlik ilçelerinden biri olan Aydın-Didim yazın güzelliklerinden ve nimetlerinden en faydalanan bir ilçe. Ama her yerde olduğu gibi burada bazı aksaklıklar yok değil.

Özellikle sağlık sektörü yazın S.O.S. veriyor. Çok güzel bir hastane olmasına rağmen mesai sonrası yolunuz acile düşecekse yandınız. Çünkü kışın 46 bin nüfusa göre ayarlanmış personel yazın hizmet veremiyor. Belki ellerinden bu kadar geliyor.

Yaklaşık 500 bin nüfus karşısında feleklerinin şaştığını söyleyen personel biraz da nasıl olsa bu işin altından kalkamıyoruz psikolojisindeler. O kadar kalabalık ve sıkışıklık içerisinde tabiri yerindeyse –on dakika ara- yemek yemeğe gidiyoruz deyip çekip gidiyorlarsa bu işin içinden çıkılmaz.

Yardımcı personele denecek bir şey yok, herkes doktor. Acil’in görünümü, sarayda bekçi kulübesi gibi. Bu işe bir çare bulunmazsa tabii güzellikleriyle kazanılan şan, şöhret ve cazibe merkezliği sağlıkla kaybedilecek. En azından yazlık personel görevlendirilebilir. Veya daha sıkı kontrol yapılmalı.

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: