haber oku

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİNDEN ZİYARET!

admin ~ 10 Şubat 2014 ~ Genel, Manşetler

agdalicikziyaret (4)

AGD üyeleri Alıcık’ı ziyaret etti

Anadolu Gençlik Derneği üyeleri Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

2 yıldır Nazilli’de faaliyetlerini sürdüren Anadolu Gençlik Derneği Nazilli Şubesi üyeleri Başkan Alıcık’ı makamında ziyaret ederek plaket takdim etti.

Özgür ve hak sahibi olarak doğan insanların özgür ve hak sahibi olarak yaşayacakları ‘’Yeni Bir Dünya’’nın sevdaları olduğunu belirten Anadolu Gençlik Derneği, evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında olduklarını belirterek kuruluş amaçları hakkında Başkan Alıcık’a bilgiler verdi. AGD Nazilli Şubesi Başkanı Muhammet İkbal Yiğit’in dernek hakkında açıklamalarda bulunduğu ziyarete Genel Sekreter Fatih Sarpkaya, Eğitim Komisyonu Başkanı Abdullah Bulut ve Müesseseler Komisyonu Başkanı Ramazan Sarı katıldı.

İyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması mücahedesinde aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilirken, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendilerine görev addettiklerini ifade eden AGD Nazilli Şubesi Başkanı Muhammet İkbal Yiğit; “Bizler tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı, kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi, adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluşuz. Anadolu Gençlik Derneği, dünyaya yeniden yön verecek, kurtların kapmaya niyetlendikleri kuzulara hangi nehrin kenarında olursa olsun kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı bir ve bütün tutacak kadroların harmanlandığı etkin bir teşkilat olarak faaliyet gösteriyoruz. Komşumuz açken tok yatmayı kendimiz için utanç vesilesi sayıyoruz ve insanların yararına en azından yoldaki bir taşı kaldırmaya sevk etmeyen her türlü boş inançtan uzak olmayı yeğliyoruz” dedi.

En küçüğünden en büyüğüne yaptığı her iyi işi en güzel şekilde neticelendirmek üzere ciddiye alan, büyük ideallerin peşinde koşarken ayrıntılara takılıp kalmayan ve aynı zamanda ayrıntıları ıskalayıp da estetikten, zarafetten, saygıdan yoksun tutumlar sergilemeyen,  görünüşte bir iyiliğin kalpte de aynı duygularla karşılık bulmadığında gösterişten öteye bir anlam ifade etmediğini idrak eden,  yaşamın tüm alanlarında bütün söz ve davranışlarında hakkaniyeti ve adaleti ayakta tutmaya çalışan bir  Belediye Başkanına  sahip olduklarından dolayı gurur ve onur duyduklarını belirten AGD  Nazilli Şubesi, Başkan Alıcık’a bu özellik ve vasıfları taşıyan örnek bir Belediye Başkanı olmasından dolayı plaket takdim etti.

AGD Nazilli Şubesi üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Alıcık; “Anadolu Gençlik Derneği kendi zamanının tanıklığını yaparak kadim olan iyinin gelenekten geleceğe taşınmasında köprü görevi üstlenmiş bir yapıda. Sahip olduğunuz değerlerin yeryüzündeki tüm insanların hem birbirleriyle hem de evrenin varoluş gayesiyle barışık yaşamasının yegâne teminatı olduğuna inancınız nasıl tamsa bizim öyledir. Bu inançla yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara yardım etmeyi görev bilen, yardımlaşmayı ve paylaşmayı karakter edinen söz verdiklerinde sözlerinde duran, her türlü sıkıntılı durumda bile direnip sabreden, kendinin ve yakınlarının aleyhine olsa bile adaleti gözeten tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı..

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: