haber oku

ANADOLU GENÇLİK’TEN KONFERANS!

admin ~ 01 Ocak 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCI0003

Anadolu Gençlik Derneği Nazilli şubesi yılbaşı gecesi yaptığı anlamlı programla Nazillililere alternatif bir yılbaşı gecesi yaşattı.

Mekke’nin fethinin 1382.yılında Nazilli Belediye Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen programın açılışı Kuran-ı Kerim tilavetiyle yapıldı. Anadolu Gençlik Derneği Nazilli Şubesi Başkanı Sayın Muhammed İkbal YİĞİT yaptığı açış konuşmasının ardından Nazilli İlçe Müftüsü Hasan H. SILA kısa bir konuşma yaptı. Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez tarafından hazırlanan slâyt gösterisinin ardında konuşmacı olarak katılan Manisa Vaizi Mustafa SOYKÖK kürsüye geldi. Yaklaşık iki saat süren program gönüllere coşku vererek bitti.

Programın yapılış gayesi olan Mekke’nin fethi,  yapıldığı gece anlamıyla gönüllerin fethine kadar gitti. Böyle anlamlı gecenin yılbaşına denk gelmesi ne kadar alternatif bir program gibi düşünülse de, gönüllerin esas ihtiyacı olan manevi atmosferin ve havanın verilmesi günümüz dünyasında yaşayan bizleri fazlasıyla memnun etti.

Allah ve Resulünün anıldığı ve anlatıldığı gecede bizlerin memnuniyetinden daha önemli olan Allah ü Teâlâ’nın memnuniyetini kazanabildiysek ne mutlu emeği geçenlere ve katılanlara.

Mekke’nin fethi vesilesiyle bütün gönüllerin fethi temennisiyle nice fetihlere…

Osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: