haber oku

ARSLANLI DÜĞÜN SALONU TAMAM!

admin ~ 03 Haziran 2013 ~ Genel, Manşetler

arslanlidugunsaloniacilis (5)

Arslanlı Düğün Salonunun açılışı yapıldı

Nazilli Belediyesi tarafından yapılan Arslanlı Düğün Salonu görkemli bir açılış ile halkın hizmetine girdi.

Nazilli’de her mahalleye bir Düğün Salonu slogana ile yapımlarına başlanan Düğün salonlarından Arslanlı Mahallesindeki Arslanlı düğün salonunu halkın hizmetine sunuldu. Nazilli Belediyesi tarafından yapılan Arslanlı Düğün Salonunun yapım aşamasının sonunda yapılan ihale ile işletmesini Levent Dankı aldı.

İşletmeciliğini alan Levent Dankı tarafından Arslanlı mahallesinde yapılan Arslanlı Düğün salonu geçtiğimiz gün yapılan törenle halka hizmet vermeye başladı. Düğün Salonunun açılış törenine Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Emniyet Müdürü İlyas Karpınar, Nazilli MHP İlçe Başkanı Engin Kürşat Özcan, Arslanlı Mahallesi Muhtarları ve Arslanlı Mahallesi sakinleri katıldı. Okunan duanın ardından düğün salonunun açılış kurdelesini Kaymakam Mehmet Okur, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Emniyet Müdürü İlyas karpınar ile işletme sahipleri birlikte kesti.

Modern ve en iyi şekilde donanımlara sahip olan Arslanlı düğün salonunun açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur Nazilli Belediyesinin her mahalleye bir Düğün Salonu slogana ile yapılan Düğün salonları ile halkın çok büyük bir ihtiyacını karşıladıklarını belirtti. Kaymakam Okur “Düğünlerimiz geleneklerimiz, göreneklerimizin bir göstergesidir. Cemiyetlerimizle, eşimiz dostumuz bir araya gelir en mutlu ve en güzel anlarımızı yaşarız. Gönüller düğünlerde bir olur. Açılışını yaptığımız bu güzel salonumuzun da böylesi düğünlere ve cemiyetlere ev sahipliği yapmasını temenni ediyorum. Burada hayatlarını birleştiren çiftlerimize ömürleri boyunca mutluluklar diliyorum. Bu salonun yapımında emeği geçen herkesi kutluyor ellerine sağlık diliyorum” ifadelerini kullandı.

Arslanlı mahallesinde yazlık ve kışlık bölümden oluşan 153 ada, 1 parsel üzerinde, yaklaşık 3 bin 179 m2’lik bir alanda yapılan yeni düğün salonunda binanın önünde kalan büyük alanda kır düğünlerinin yapılabileceği nezih bir ortam de sağlandı. 705 m2’lik alana sahip olan kapalı düğün salonu 650 kişiye hizmet verebilecek. Kır Düğün Salonu ise bin 200 m2 alan üzerinde tasarlanmış olup 800 kişilik kapasiteye sahip donanımda. Salonda servis mekanları, gelin odası, WC’ler bulunuyor. Düğün Salonunun yapımıyla birlikte tüm çevre düzenlemelerinin de Nazilli Belediyesi tarafından yapıldığını söyleyen Başkan ALICIK;”Arslanlı mahalle olarak Nazilli’ye bağlandığı günden itibaren yaklaşık 1-1.5 milyon liralık yatırım da bulunduk. Arslanlı belediyesi olarak kalsaydı belkide 10 yılda bu yatırımları yapamazdı. Kanalizasyon çalışmaları biten Arslanlı mahallesinin Ödemiş çatalından Arslanlı merkezine kadar olan Esat Ergüler Bulvarı yoluna parke taşı döşeyerek yeniden yaptık. Gördüğünüz gibi burada çok modern ve nezih bir düğün salonunu da halkımızın hizmetine sunduk. Önümüzdeki günlerde de Arslanlı mahallemizin çevre yolu bağlantıları ara sokak ve yolların açılması yenilenmesi ve parkelenmesi çalışmalarına başlanacak. Bilindiği gibi şehirler hep batıya ilerler ve o yöne genişleyip o yönde gelişir. Biz Arslanlı ve Yeşil mahallede yaptığımız yatırımlarla şehrimizin bu yönünü de geliştirmek ve canlandırmayı hedefledik, hedefimiz istikametin de tek tek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Nazilli’nin her mahallesi bizim için çok önemli. Nazilli’nin her mahallesine hizmet götürmek bizim görevimiz. Nazilli Belediyesi olarak tamamladığımız bu düğün salonumuzun işletmesini de prosedürlerine uygun olarak ihale usulü ile Levent Dankı’ya verdik. Kendilerine ve tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: