haber oku

AŞAĞI NAZİLLİ DEĞİŞİYOR!

admin ~ 27 Şubat 2013 ~ Genel, Manşetler

dumlupinaryikim (7)

Aşağı Nazilli’de değişim başladı

Aşağı Nazilli’de değişim startı veren Alıcık “Nazilli bir bütündür. Bizim görevimiz tüm Nazilli Halkına hizmet üretmek ve götürmektir” dedi.

Nazilli’nin en eski yerleşim yeri olan Aşağı Nazilli olarak adlandırılan Dumlupınar Mahallesinde değişim başladı. Aşağı Nazilli Dumlupınar Mahallesi, Çarşı camii önünde bulunan alanda eski şehir merkezine yakışır tarzda bir meydan ve yeşil alan projesi tanzim edildi. Nazilli Belediyesi tarafından hazırlanan bu düzenlenme projesinin tarihi değer taşıyan Çarşı camiine yakın konumda bulunmasından dolayı Anıtlar Kurulu tarafından verilecek izne göre çalışmaların başlatılması gerektiğinden öncelikle iznin verilmesi beklendi. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık bu izin için bizzat Aydın Anıtlar Kurumuna giderek Çarşı Cami için gerekli koruma önlemlerinin alınması ve karşısında bulunan eski hal binasının yıkımı için dilekçe ile müracaat etti. Kurum tarafından yapılan incelemeler sonrasında verilen izin ile cami karşısında bulunan artık ekonomik ömrünü doldurmuş, betonarmesi bile çürüğe çıkmış olan eski hal binasının yıkımı başladı. Nazilli Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yıkım çalışmaları başlanan bu bölgede Aşağı Nazilli halkına Aşağı Nazilli’nin çok büyük değişimler yaşayacağını her fırsatta dile getiren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ilk balyoz darbesini vurarak başlattı.

Yıkım çalışmalarının bitirilmesinden sonra Nazilli Belediyesi proje bürosu tarafından projelendirilmiş olan Dumlupınar Mahallesi Parkının inşaat çalışmaları Anıtlar Yüksek Kururlu onayından sonra Fen işleri Müdürlüğünce ihale edilerek yaptırılacak, yeşil alan ve park içi düzenlemeleri de Park Bahçe Müdürlüğü tarafından yapılacak. Dumlupınar Mahallesinde bulunan ve tapunun 939 ada numarasında kayıtlı 1024 m² alan üzerine tasarlanan park da 288 m² yeşil alan, 696 m² taş kaplı alan bulunacak. Park bünyesinde Osmanlı çeşmesi, şelaleli havuz, çocuk oyun alanı ve 2 adet kamelyası bulunacak.

İlk balyoz darbesi ile yıkımı başlatan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık burada yapılacak olan parkla ilgili teknik bilgiler de göz önünde tutularak parkın üç – üç buçuk ay gibi bir süreçte bitirilerek halkın hizmetine sunulacağını söyledi. Aşağı Nazilli için birçok projenin önümüzdeki günlerde hayata geçirileceği bilgisini veren Başkan Alıcık uygulanacak değişimlerle Aşağı Nazilli’yi ne kadar çok önemsediklerini Aşağı Nazilli halkının göreceğini ifade etti. Başkan Alıcık sözlerine şöyle devam etti; “Görüldüğü gibi Aşağı Nazilli denildiğinde bir bütün ortaya çıkıyor. Burası Nazillimizin ilk yerleşim bölgesi ve biz bu bölgeyi çok önemsiyoruz. Doğallığını bozmadan kanayan yaralarını kapatmaya çalışıyoruz. Çapahasan, Sümer mahallerinde muhtarlık hizmet binalarımızı yaptık. Uygun görülen yerlerde yeni parklar yaptık. Yine bu bölge de Üniversitemiz için pek çok çalışmaların yanı sıra kadın sığınma evi ile birlikte belediyemize ait işyerlerini hayata geçirdik. Yıllarca Aşağı Nazilli halkının en büyük rahatsızlığı olan istisnai tesislerini bölgeden uzaklaştırarak buranın kentsel dönüşüm alanı olarak kullanıma hazır hale getirdik. Kentsel dönüşüm projemiz hazırlandı. Yıkımını yaptığımız İstisnai tesis alanında 2+1 dairelerden oluşacak olan 36 konut yapılacak. Has Gıda önünde de bize ait büyük bir alanımız var. Burada da 4. etap Naz-Kent konutlarını yapmayı planlıyoruz ve asıl önemli olan çalışmamız önümüzdeki günlerde uygulamaya başlanacak olan dört yol kavşağından itibaren Sümer Park’ın önüne kadar 30 bin metrekarelik parke taşı döşemesi yapacağımız yol çalışmasıdır. Nazilli’nin her mahallesi bizim için çok önemlidir. Biz Nazilli’nin yukarısına çok aşağısına az hizmet verdik diye bir şey hiçbir zaman söz konusu değildir. Nazilli bir bütündür. Bizim görevimiz tüm Nazilli Halkına hizmet üretmek ve götürmektir” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: