haber oku

ASKERLİK “ENGEL” TANIMADI!

admin ~ 14 Mayıs 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

askerlikengeltanimadi (10)

Askerlik ‘Engel’ Tanımadı

Jandarma Komutanlığı’nda engelliler için düzenlenen temsili yemin töreninde askerlik eğitimi alan 25 engelli, bir günlüğüne asker oldu.

Nazilli’de askerlik görevini yapmamış 25 engelli genç Aydın İl Jandarma Er Eğitim Taburu Komutanlığında 1 günlük askerlik görevini temsili olarak yerine getirdi.  Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediyesine ait otobüsü engelli asker ve yakınlarına tahsis ederek katkıda bulundu. Sabah saat 08.00’de Belediye Meydanından otobüsle uğurlanan engelli gençler saat  09.00’da İl Jandarma Er Eğitim Taburu Komutanlığına teslim oldu. Engelli gençler asker traşlarını olup, Asker kıyafetlerini giydikten sonra kısa bir eğitimden geçti. Askerler düzenlenen yemin törenin ardından teskerelerini aldılar. Tabur Komutanlığında teskerelerini alan askerler ailelerine teslim edildikten sonra tekrar otobüsle Nazilliye geldiler.

Bir günlük temsili olarak askerlik görevlerini yapan Engelli Askerler teskerelerini aldıktan sonra Nazilli’de davul ve zurnalar eşliğinde Nazilli Belediye Meydanında karşılandılar. 1 günlük de olsa askerliğini yapan 25 Engelli Asker alkışlarla karşılanırken Nazilli Belediye Meydanında düğün havası yaşandı. Engelli yakınlarının büyük ilgi gösterdiği karşılamada yaşanan sevincin yanında duygusal anlar yaşayan engelli yakınları gözyaşlarını tutamadı. 1 günlüğüne temsili olarak askerliğini yapmış engelli gençleri karşılama töreninde bağlı bulundukları okul ve eğitim merkezlerinin müdürleri tarafından teskereleri bir kez daha temsili olarak Nazilli Belediye Meydanında verildi.

Komutanlıkta, bir günlüğüne temsili askerlik yapan engelliler, bir süre askeri eğitim verilmesinin engelli geçler ve aileleri için çok özel bir gün olmasından dolayı güzel bir uygulama olduğunu ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık “Fiziki yetersizliklerinden dolayı askere alınamayanların, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı uygulama sayesinde 1 günde olsa vatan görevini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadılar. Herhangi sağlık problemi olmamasına karşın askerlikten kaçanlara, bu engelli kardeşlerimiz inşallah örnek teşkil eder” dedi.

İşte Askerlik görevini yapmış 25 Engelli Askerimizin adları:

Özel Gülenyüzler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden Kürşat Öztürk, Aydın Güşün, Metin Karagöl, Harun Budak, İlhan Bayar, Seyfettin Danyeri, Fatih İnce, Serkan Balkaya, Tuncay Toprak, Mehmet Gündoğdu

Özel Nazilli Evren Eğitim Okulundan; Ceyhun Dağ, Halil Bakış, Muammer Cihan, Muzaffer Malgaz, Oğuzcan Günay, Tugay Köşker
Özel Yorum Eğitim ve Rehabilitasyon Merkeziden ; Akın Esmen Yakup Muğla, Birkan Hazan, Yusuf Kaya, Turgut Uyur.

Özel İç Denge Eğitim Rehabilatasyon Merkezinden; Oğuz Kırangili, Mehmet Kabakoğlu, Harun Güneş, Sergen Tekeli


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: