haber oku

ATÇA ÜLKÜ OCAKLARINDA KONFERANS

admin ~ 18 Nisan 2015 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

KUTLU DOĞUM HAFTASI

Atça Ülkü Ocakları Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle “Peygamber Sevgisi” konulu konferans düzenledi.

 

Atça Ülkü Ocakları “Kutlu Doğum Haftası” münasebetiyle sürdürdüğü faaliyetleri 17.04.2015 Cuma günü saat 21.00 de “Peygamber Sevgisi” adlı konferansla devam etti. Konferansın başında konuşan Atça Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Levent Balcıoğlu:

-Peygamberimizi tanımaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. Bugünkü buhranlı dönemimizden kurtulmanın tek yolu Muhammediyi bir hayat yaşamaktır. Davamız İlahi Kelimetullah davasıdır. Biz Burada Türk İslam sancağını dalgalandırmak ve biraz daha yükseltmek için çalışıyoruz. İnşallah Allah gönlümüzden geçenleri dua kabul eder.

Konferans vermek için gelen Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN:

-Böyle bir haftada böyle önemli bir konuda böyle bir program yaptığınızdan dolayı başta başkanınız olmak üzere hepinizi kutluyorum. Allah yaptıklarınızı ve niyetlerinizi boşa çıkarmaz inşallah. Bu nezih toplantıya konuşmacı olarak çağırdığınız içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Burada biz bize konuşuyorken biraz zülfü yâre dokunmak gerek. Öncelikle Peygamberimiz Hz. Muhammet Mustafa (sav) bilmek, tanımak ve gitmek gerek. Onun hayatından başka örnek alacağımız başka hayat var mı?

O’nu sevmedikten, yolundan gitmedikten sonra kurtuluşa ermek var mı?

Allah’ın emir ve yasaklarını uymadıktan sonra bırak milletimizin, dünyanın başı olsan ne olur? Ancak Firavun olabilirsin. Kuranı Kerim ve Peygamberimizin (sav) hadis ve sünnetlerini günlük hayatımızda uygulamadığımız müddetçe huzur ve mutluluğu bulamayız.

Kuran-ı Kerimin neden 23 yılda indiğini bilerek öğrendiğimiz her bilgiyi hayata geçirmeli ve ona göre yaşamalıyız.

Konuşmasında Peygamberimizin hayatından kısa örnekler ve menkıbeler anlatan Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN daha sonraki sohbet ve konferanslarda görüşmek buluşmak üzere konferansını bitirdi.

Bizde osmanlıhaber.com olarak “Kutlu Doğum Haftasını” bir kere daha kutluyor milletimize ve tüm İslam âlemine barış, huzur ve hoşgörü getirmesini diliyoruz.

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.