haber oku

ATÇALI KEL MEHMET ve EMİRE KIZ!

admin ~ 21 Ocak 2014 ~ Genel, Manşetler

atçalı

 

“Atçalı Kel Mehmet ve Emire kız” tiyatro oyunu  sahne aldı

Zeybeklik tarihinde yeri çok özel olan Atçalı Kel Mehmet‘in, Emire kıza olan aşkını anlatan tiyatro oyununu Aslı Kaymak tarafından kurulan ve tiyatroya gönül veren Naz Tiyatro Ekibi oynadı.

Kurgusunu ve yönetmenliğini, Başkent İletişim Bilimleri Akademisi Tiyatro Bölümü mezunu, Aslı Kaymak yaptığı, “Atçalı Kel Mehmet ve Emire Kız” adlı tiyatro oyunu Nazilli’de, Nazillili ve Atçalı sanatseverler ile buluştu. Zeybeklik tarihinde yeri çok özel olan Atçalı Kel Mehmet‘in, Emire kıza olan aşkını anlatan tiyatro oyununu Aslı Kaymak tarafından kurulan ve tiyatroya gönül veren Naz Tiyatro Ekibi oynadı.

Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Tiyatro salonunda sahne alan ve ücretsiz olarak sunumu yapılan Aslı Kaymak imzalı Atçalı Kel Mehmet Efe ve Emire kız tiyatro oyununa Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Atça Belediye Başkanı Mustafa Çınar, MHP Nazilli İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atçalı Kel Mehmet’in Emire kıza olan aşkının anlatıldığı tiyatro oyununda izleyiciler hem güldü hem de duygu dolu anlar yaşadı. Oyuncuların başarılı performansı izleyicilerden büyük alkış alırken Atçalı Kel Mehmet Efe ve Emire Kız tiyatro oyununu yazan, yöneten, Emire kızı canlandıran Aslı Kaymak bu gösterinin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Aslı Kaymak; “Oyunumuz gerçekten zor ve kısıtlı şartlar altında hazırlandı. Nazilli Belediyesi salon afiş ve davetiye konusuna bize destek verdi. Kostümlerimizi Ege Zeybekleri Derneği ve Yofder derneğinden temin ettik. Dekoru da kendi imkanlarımızla evimizden getirdiğimiz eşyalarla sağladık. Amacımız yöremiz kültürünü tüm Türkiye ye tanıtmak. Farklı kategorilerde oyunlarımız da mevcut. Nazilli‘nin bu konuda Tiyatro kültürünü benimsemesini istiyorum. Nazilli de bu konu da bu işe gönül vermiş çok değerli insanlar var. Onları da canı gönülden kutluyorum. Bu gün bu oyunda bize en büyük desteği veren Nazilli Belediyesine teşekkürü bir borç bilirken bundan sonra da bizim yanımızda olmak isteyen bize destek vermek isteyen herkese şimdiden tiyatro adına verecekleri destek için teşekkürlerimi sunmak isterim. ” dedi.

Zeybeklik kültürü için bu gösterilerin çok büyük önem arz ettiğini ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Bu oyunu hazırlayıp sahneleyen arkadaşlarımız gerçekten takdir edilecek bir iş başardılar ve toplumun her kesiminden insanı burada topladılar. Onlar sayesinde Atçalı’ya,  Emire kıza ve  Zeybeklere bir kez daha hayır dualarımızı gönderdik. Oyunu izleyen bütün seyirciler gibi bizde çok beğendik. Bölge insanımızı, sanatsal faaliyetler içerisinde daha çok görebilmek, Efelerimizin hatıralarını yaşatabilmek, gençlerin tiyatro sanatına ilgilerinin arttığını ve halkımıza bir saat dahi olsa güzel bir gece yaşadığını görmekten çok mutlu oldum. Böyle kutlu bir amaç için mücadele veren insanlara da, elimizden geldiğince ve gücümüz yettiğince sahip çıkarak destek olmak bizim vazifemizdir” ifadelerini kullandı.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: