haber oku

ATIK PİLLER KAZANDIRDI

admin ~ 05 Haziran 2015 ~ Genel, Manşetler

DSC_4395

Atık pil toplamada ödüller verildi

Nazilli Belediyesi’nin ilk ve orta dereceli okullar arasında düzenlediği atık pil toplama kampanyasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve Belediye Temizlik işleri Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamındaki okullar ve öğrenciler arası pil toplama kampanyası sonucunda en çok pil toplayan okullara ve öğrencilere Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından Başkanlık Makamında ödülleri verildi.

Pil toplama yarışmasında 237 kilogram atık pil toplayarak birinci olan Hasköy Ortaokuluna projeksiyon cihazı, 209 kilogram atık pil toplayarak ikinci olan Zübeyde Hanım Anaokuluna Bilgisayar, 81 kilogram atık pil toplayarak. Üçüncü olan Zafer ortaokulu ve 30 kilogram pil toplayarak dördüncü Okul olan Gazi Mustafa Kemal İlkokuluna renkli yazıcı verildi. Başkan Alıcık Yarışmaya öğrenci bazında katılarak derece elde eden ilk dört öğrenciyi ise tablet bilgisayarla ödüllendirdi. Yarışmaya öğrenci olarak katılan Hasköy İlkokulu öğrencisi Medine Nur Özkan birinci, Zafer İlkokulu öğrencisi Furkan Kurteri ikinci, Yaylapınar İlkokulu Öğrencisi Gözde Yıldırım üçüncü, Latife Hanım Anaokulu öğrencisi Emir Haktan Şahin ise dördüncü oldu.

5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olarak kabul edildiğini ve Haziran ayının ikinci haftası ile başlayan haftayı, Çevre Koruma Haftası olarak kutlandığını belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Çevre kirlenmesinin en büyük etkeninin insan olduğunu ifade etti. İnsanın doğaya verdiği zarar kadar hiçbir varlığın vermediğini hatırlatan Haluk Alıcık; “Doğanın korunması ve tahribatının engellenmesi zorunludur” dedi.

Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için doğada çözünemeyen ve doğada büyük tahribatlar yapan kirlenmelerin mutlaka önlenmesi gerektiğini ifade eden Başkan Alıcık; “Atık pillerin çevre ve insan sağlığına verdiği zararlar konusunda öğrencileri bilinçlendirmek ve kullanılmış pillerin doğaya kontrolsüz bırakılması önlenmelidir. ‘Atık Pil Toplama Kampanyası’ da bu bilinçlendirmeyi desteklemektedir. Belediyemizin sürdürdüğü bu kampanya ile İlköğretim çağındaki öğrencilerden başlayarak aileler ve toplumun tüm kesimlerinin atık pillerin zararları ve çevrenin kurtarılması konusunda duyarlılığını artırmak amacıyla düzenlenen kampanyaya büyük oranda katılım sağlandı. Çevrenin korunması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konusunda gösterilen çabaların amacı, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarını sağlamaktır. Çevreye zarar verende çevreyi koruyan ve geliştirende insandır. O halde yaşam kalitemizi bozmadan alacağımız basit önlemlerle, çevremizi koruyabilir, çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakabiliriz” şeklinde konuştu.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.