haber oku

AV.SÜLEYMAN BÜLBÜL’ÜN CHP AYDIN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

admin ~ 07 Mart 2015 ~ Genel, Manşetler

 

süleyman

         Çok değerli Arkadaşlar, CHP’de emek veren, alın teri döken vefakâr Cumhuriyet Halk Partililer, çok saygıdeğer misafirler hoş geldiniz.

            CHP Aydın Milletvekili A. Adaylığımı açıklamak için yapmış olduğum toplantıya geldiğiniz için çok teşekkür ederim.

           AKP İktidarı halkımıza verdiği sözleri yerine getirmemiştir.

        AKP 3 Y (Yoksulluk, Yolsuzluk ve Yasaklarla)  ile mücadele edeceği sözünü vererek iktidara gelmiştir.

AKP nin  iktidarı döneminde 13 yılda Cumhuriyet tarihindeki tüm İktidarların toplam iç ve dış borçlarından iki katı daha fazla borç yapılmıştır.

      Bu süreçte Özelleştirme uygulamaları ile toplam 57 kuruluş elden çıkarılmıştır. Topraklarımız, Kamu kuruluşlarımız, devlet kaynaklarımız, Cumhuriyet Döneminin sanayi fabrikaları sistemli bir şekilde özelleştirme adı altında yerli işbirlikçilerine ve yabancı sermayeye satılarak peşkeş çekilmiştir. AKP bu eserleri satarken Cumhuriyet tarihinin en çok borçlanan iktidarıdır.

        Ancak bu kadar borçlanmaya, satışa karşın  13 yıllık AKP iktidarında gelir dağılımı bozulmuş, istihdam azalmış , işsizlik artmış, Halkımız yoksullaşmış, işçi, Esnaf, emekli ve çiftçi perişan bir hale düşmüştür.

AKP İktidarında resmi TUİK istatistiklerine göre 29 milyon kişi yoksulluk seviyesi altında kaldığı açıklanmıştır. Yoksulluk sadece idare edilmiştir. Sadaka toplumu yaratılmaya çalışılmıştır. Yoksullukla mücadele edilmemiştir. Halkımız vahşi kapitalizmin kollarına terkedilmiştir.

Yolsuzlukla mücadele ise AKP’nin fıtratında yoktur. AKP İktidarında yaşanan Deniz Feneri, 17 /25 Aralık operasyonları, ,Türgev, Bakanlar ve çocukları, evlerdeki para kasaları ve ayakkabı kutuları iddiaları dikkate alındığında AKP’nin yolsuzlukla mücadele ettiğini söylemek Türk Milletiyle dalga geçmektir.

AKP İktidarı yasaklarla mücadele yerine siyasallaşan yargı ve yandaş medya ve TBMM’de görüşülen yeni çıkarmaya çalıştıkları İç güvenlik Yasası ile  korku imparatorluğu kurmaya çalışmaktadır. AKP İktidarı faşişt karanlık bir Türkiye özlemi içeresindedir. AKP İktidarında yargı siyasallaşmış, Basın Özgürlüğü ve Halkın Haber alma özgürlüğüne yönelik ihlaller çoğalmıştır. Savunma hakkı, iletişim özgürlüğü, özel hayatın gizliliği ve adil yargılanma hakkı gibi en temel hak ve güvencelerin en ağır ve sistematik biçimde ihlal edildiği AKP iktidarı döneminde yurttaşların hukuki güvenliği de kalmamıştır.

AKP İktidarının Kadına yönelik bakışı kadını eve hapseden, kadını eşit görmeyen ikincil gören şaşı bir bakıştır. Kadının çalışma yaşamındaki yeri ve istihdamdaki payı düşmüştür. AKP 12 yıllık iktidarında kadına yönelik şiddet, tecavüz suçları artmış ve cinsel istismar sucu ve uyuşturucu suçları tavan yapmıştır. Toplumdaki ahlaki  değerler çürümüştür..

AKP İktidarının Eğitim anlayışı Atatürk İlke ve Devrimlerini, Laik eğitimi tamamen dışlayan ümmetçi bir toplum yapısını hedefleyen ayrımcı nitelikte bir anlayıştır. Sağlık politikaları para endeksli bir hale sokulmuştur.

AKP iktidarından vatandaş adına hesap sormakta CHP’nin yani bizim görevimizdir.

CHP İktidarında bu hesap mutlaka sorulacaktır.

              Aydın ilimizin sorunları Ülkemizin sorunlarından farklı değildir.

Aydın ilimizde Köylünün, çiftçinin emeği, ürünü para etmemektedir. Gençler işsiz, aileler çocuğunun geleceğinden kaygılı bir haldedir. Ne yazık ki Aydın devamlı kan kaybetmekte ve  Aydın fakirleşmektedir. Dağlarından yağ, ovalarından bal akan Aydın ili rekabet gücünü yitirmektedir, Bütçeden, milli gelirden payı düşmektedir,

Aydın AKP iktidarında artık Türkiye ortalamasını aşan %16 işsizlik oranı ile beyin göçü ve emek göçü veren bir il durumuna gelmiştir.

          Bu nedenle Halkın içinden gelen Aydın ilinin sorunlarını Ankara’ya taşıyabilecek temsilcilere Aydın’ın mutlaka ihtiyacı vardır.

  Aydın İlimizin sorunlarını Ankara da ve  TBMM’de yansıtmak, ekonomik ve sosyal alanda var olan gerilemesine çözüm üretmek için,

Aydın ilinde gençlere umut olacak; istihdam yaratacak, işsizliği azaltacak projelere katkı sunacak siyasi iradeyi oluşturmak için,

 Aydın ilinin beyin göçü ve emek göçü veren ekonomik ve sosyal açıdan potansiyelini azaltan nedenleri ortadan kaldıracak çözümleri oluşturmak için,

CHP İktidarında Aydın’ı hak ettiği ekonomik ve sosyal seviyeye ulaştırmak için,

Yaptığı çalışmalarla Parti örgütüne ve Halkına  hesap veren ulaşılabilir siyaset anlayışını Aydın’a getirmek için,

          CHP Aydın Milletvekili A. Adayı olarak Aydın ilinin ve örgütümün  Ankara’daki sesi olmak için Sizlerden yetki ve destek istiyorum.

            Sevgi ve Saygılarımla.

                                  AV.SÜLEYMAN BÜLBÜL

CHP AYDIN MİLLETVEKİLİ A.ADAYI

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: