haber oku

AVCILAR BELGELERİNİ ALDILAR

~ 25 Ocak 2018 ~ Genel, Manşetler

avcılar

Bölgemizde verilen eğitimler sonucu 29 avcı sertifikalarını törenle aldılar.

Kuyucak ilçemiz Yeşildere Mahallesi’nde 24.01.2018 tarihinde yapılan sınavda başarılı bulunanlar avcılık belgelerini törenle aldılar. Bu konuda Nazilli DKMP Şefliği şu açıklamayı yaptı:

sınav

İlimizde bulunan av ve yaban hayvanlarının korunması, geliştirilmesi ve devamlılığının sağlanması için av kaynaklarımızı doğrudan kullanan avcı ve avcı adaylarının eğitilmesi ve başarılı olanlara belge verilmesi amacıyla Halk Eğitim Merkezleri ile iş birliği içerisinde Avcı Eğitim Kursları düzenlenmektedir.
Avcı Eğitimi Ve Avcılık Belgesi Verilmesi Usul Ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik gereği en az 12 Kursiyerin İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvurmaları halinde Avcı Eğitim Kursları açılmaktadır. İlimizde 2017 Yılı içerisinde farklı ilçelerde ve mahallelerde 25 Adet Avcı Eğitim Kursu düzenlenmiş ve sınavlarda başarılı olan kursiyerlerden 554 avcı adayına sertifikaları teslim edilmiştir. İlimizde 2017 yılı sonu itibariyle 7.013 kayıtlı avcımız bulunmaktadır.
2018 yılının ilk Avcı Eğitim Kursu Aydın İl merkezine 90 km mesafede bulunan Kuyucak İlçesi Yeşildere Mahallesinde düzenlenmiştir. Eğiticilerin planlanan takvime göre verdikleri eğitimin ardından 24.01.2018 tarihinde sınav yapılarak, sınava katılan 29 kursiyerin tamamı yapılan sınavda başarı göstererek sertifikalarını almaya hak kazanmışlardır.
Avcı eğitim kurslarıyla ilgili olarak detaylı bilgilere Aydın İl Şube Müdürlüğümüz, Nazilli DKMP Şefliğimiz veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden ulaşılabilmektedir.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.