haber oku

AVCILAR DİKKAT!

~ 01 Şubat 2018 ~ Genel, Manşetler

AV 1

Avcılarımızın zor durumda kalmamaları için yetkiler açıklamada bulundu.

Av ve yaban hayvanlarının bilinçli şekilde avlanılması insanlık görevimiz olduğunu unutmamak gerekir. Doğanın dengesini bozmak bindiğimiz dalı kesmek gibidir. Bu maksatla yapılan uyarıların dikkate almak gerekir. İşte yetkilerinin açıklamaları:

Şefliğimiz sorumluluk sahası içerisinde Kaymakamlarımız başkanlığında ilçe av komisyonu toplantıları yapılarak 2018-2019 Av Sezonuna ilişkin esaslar görüşülürken bir taraftan da av koruma ve kontrol faaliyetleri aralıksız olarak sürdürülmektedir.
Ege Bölgesi için 07.01.2018 Tarihinde kınalı keklik, yaban tavşanı, ada tavşanı, tilki ve kaya sansarı için avlanma süreleri sona ermiştir. Ancak diğer türler için 25.02.2018 Tarihine kadar Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günlerinde AVBİS üzerinden rezervasyon yaptıran avcılarımız avlanmaya devam etmektedirler.

AV
Nazilli DKMP Şefliği av koruma ve kontrol ekiplerince 2018 Yılı Ocak ayı içerisinde yasa dışı av yaptığı tespit edilen 27 kişi hakkında av kabahat tutanağı düzenlenmiş 20.323 TL İdari Para Cezası ile 5.700 TL Tazminat Cezası olmak üzere toplam 26.023 TL para cezası uygulanmıştır. 19 Adet Av Tüfeği muhafaza altına alınmış olup gerekli işlemler Müdürlüğümüzce yürütülmektedir.
2017-2018 Merkez Av Komisyonu Kararlarının 10. Maddesinin ” ı “bendinde; av ve yaban hayvanlarının, tuzak, kapan, ilmek gibi araç ve gereçlerle avlanmasının yasak olduğu hüküm altına alınmıştır. Şefliğimiz sorumluluk sahasında kapan ile av yaptığı tespit edilen bir şahıs hakkında da gerekli işlemler yapılmıştır.
Avcılık yapmak isteyen vatandaşlarımızın gerekli eğitimleri tamamlayıp kurallar çerçevesinde av yapmaları gerekmektedir. Yasa dışı avcılığı önlemek için yapılan av koruma kontrol faaliyetlerinde bizlere katkı sağlayan duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.