haber oku

AVRUPA ŞAMPİYONASINA GİDECEKLER!

admin ~ 15 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

korfbol (3)

Nazili Belediyespor Korfbol Takımı, ilk kez Türkiye şampiyonu olarak, Korfbol Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Aksaray’da gerçekleştirilen Korfbol Deplasmanlı Türkiye Ligi Play-Off Grubu müsabakalarında oynadığı iki maçını da kazanan Nazilli Belediyespor Korfbol Takımı, Türkiye şampiyonu olarak tarihi bir başarıya imza atan takım Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret ederek başarılarını paylaştılar.

32 takımın eleme sonucu ilk 8 takım Deplasmanlı korbol Ligi oynamayı hak kazanmıştı. 3 ay
önce başlayan Deplasmanlı Korfbol Ligine Aydın’ı temsilen Nazilli Belediyespor Korfbol takımı katıldı. 8 hafta sonrasında ilk4 ‘e giren takımlar final four oynamaya hak kazandı. Aksarayda düzenlenen final müsabakalarında Nazilli Belediyespor Kocaeli Üniversitesi’ni 21-20 yenerek finale yükseldi. Nazilli Belediyespor Korfbol takımı, finalde de Ankara Üniversitesi’ni 24-22 mağlup ederek Türkiye şampiyonu oldu.

18-22 Eylül tarihlerinde Paris’te yapılacak olan Korfbol Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Nazilli Belediyespor’da, büyük sevinç yaşanıyor.

Türkiye şampiyonluğunu Aydın’a kazandırdıkları için mutlu olduklarını söyleyen Nazilli Belediyespor Korfbol Takımı Antrenörü Çağatay Dereceli, “Lig maçlarında yenildiğimiz Kocaeli Üniversitesi’ni yenerek finale yükseldik ve Avrupa Şampiyonası’na gitmeyi garantiledik. Sonra yine ligde yenildiğimiz Ankara Üniversitesi’ni de yenerek şampiyon olduk. Şampiyon olarak Avrupa Şampiyonası’na gidecek olmaktan ayrıca mutluyuz. Avrupa Şampiyonası’nda Aydın’ı ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edebilmek için en iyi şekilde hazırlanacağız” dedi.

Kendilerine destek veren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a teşekkür eden Antrenör Dereceli, “Korfbol kızların ve erkeklerin aynı takımda yer alarak oynadığı dünyadaki tek  takım sporudur. 40 x 20 metre genişliğinde bir alanda oynanır. Amaç rakip takımın potasına
(korf) topu atarak sayı elde etmektir. Türkiye’de ilk kez düzenlenen Deplasmanlı Korfbol ligi şampiyonu olduk. Belediye Başkanımız Haluk Alıcık 3 aylık bu dönemde ve öncesinde takımımıza her türlü desteği vermiştir. Gerek antreman koşulları gerek malzeme konusunda tüm ihtiyaçlarımızı karşıladığı gibi deplasman giderlerini de en üst düzeyde takımımıza saplamıştır. Bizde Antrenör ve sporcu olarak başkanımıza verdiğimiz sözümüzü tutarak şampiyon olduk. Şimdi Eylül ayındaki Avrupa Şampiyonası için çalışmalarımıza yeniden yoğunluk vereceğiz. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a ve bize destek veren bütün arkadaşlara verdiğimiz şampiyonluk sözünü tuttuk. Sözümüzde durduğumuz için çok mutluyuz. Şampiyonluk bize destek veren herkese armağan olsun” diye konuştu.

Türkiye şampiyonu olarak tarihi bir başarıya imza atan Nazilli Belediyespor Korfbol takımını tebrik eden ve bu başarıdan dolayı çok memnun olduğunu belirten Haluk Alıcık  ” Nazilli Belediyespor Korfbol takımı Antrenörümüz ve sporcu kardeşlerime çok teşekkür ederim Yaptıkları spor dalı ile Nazilli’de bir ilki gerçekleştirerek Nazilli adını farklı boyutlarda da tanıttılar. Biz takımımıza her türlü imkanı sağlayarak onları destekledik. Onlarda büyük emek harcayarak takımı şampiyonluğa götürdüler. Geçen sezon Avrupa Şampiyonasına gidememişlerdi. Ancak bu sene gösterdikleri üstün performansla bunu sağladılar. Allahın izniyle bu sene Avrupa’da yapılacak olan Korfbol müsabakalarına katılacaklar. Dileğimiz oradan da iyi bir derece ile dönmeleri ve Nazilli’yi en iyi şekilde temsil etmeleridir. Nazilli Belediyesi olarak sporun tüm dallarında faaliyetlerimizi sürdürmeye ve destek vermeye Nazilli Belediyesi Korfbol takımımızın arkasında olmaya devam edeceğiz” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: