haber oku

AYDIN’I ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ!

admin ~ 07 Şubat 2014 ~ Genel, Manşetler

au

Ali Uzunırmak: Aydın’ı ortak akılla yöneteceğiz

MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Uzunırmak, “Aydın Belediye Başkanı bugün, agresif, dayatmacı, ‘ben yaptım oldu’ mantığı içinde, Aydın’ı yönetmektedir” dedi.

Uzunırmak, “Başkanlığımda, ülkemizin kaynakları heba edilmeyecek, şehrin kaynakları heba edilmeyecek, bu şehir, agresif tavırlarla, oldu bittiyle, ben yaptım oldu, dayatmacı tavırlarıyla yönetilmeyecek. Ortak akılla yönetilecek” dedi.

Ali Uzunırmak, “Özlem Çerçioğlu günde  100 bin gazete ile, Didim’den Karacasu’ya, makyajla kendisini daha farklı göstermeye çalışmaktadır. Geçimsiz, beceriksiz ve kabiliyetsizliğini basını yandaş yaparak gizlemeye çalışmaktadır” diye konuştu.

 

TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Uzunırmak, Çine’nin Akçaova beldesini ziyaretinde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

12 SENEDİR HİÇ UĞRAMADIĞI KÖYLERE, SEÇİM ÖNÜ KÖMÜR DAĞITIYOR

Aydın’da, belediyenin bütçesini çarçur eden bir fenomen, 2014 seçimlerine damga vuracaktır. Kendisi köylere gitmeden, Köroğlu efsanesi gibi anılmaya başlanmıştır. Aydın belediye başkanı, siyasi hayatı boyunca, 12 senedir hiç uğramadığı köylere, dün AKP dağıtırken eleştirdiği kömür dağıtımını bugün kendisi yapmaya başladı. Böylelikle, belediyenin bütçesini çarçur eden  bir fenomen,  2014 seçimlerine bu yöntemle damga  vurmaya çalışmaktadır.

BELEDİYE BAŞKANI, ‘BEN YAPTIM-OLDU’ MANTIĞIYLA YÖNETİYOR

Aydın Belediye Başkanı bugün, agresif, dayatmacı, ‘ben yaptım oldu’ mantığı içinde, Aydın’ı yönetmektedir. Ama bu, Akçaova’ya,  Karakollar’a,  Mutaflar’a, Topçular köylerine böyle yansımamaktadır.

BECERİKSİZLİĞİNİ, YANDAŞ BASINLA GİZLEMEYE ÇALIŞIYOR

Günde  100 bin gazete ile, haftalık olarak Didim’den Karacasu’ya, makyajla kendisini daha farklı göstermeye çalışmaktadır. Geçimsiz, beceriksiz ve kabiliyetsizliğini basını yandaş yaparak gizlemeye çalışmaktadır.

Seçildiği günden bugüne kadar, kendi partisinden de dahil  6 belediye başkan yardımcısı istifa etmiştir.

Aydın belediyesinin 19 müdürlüğünün  15 tanesi vekaleten yönetilmektedir. Aydın belediyesinin muhasebesini, 2 yıldır, Ovaeymir Belediyesi’nin lise mezunu mutemedi yönetmektedir. Aydın Büyükşehri, böyle bir başkana nasıl emanet edebilirsiniz? Böyle bir belediye başkanı nasıl büyükşehri yönetebilir? Ama o, halka tepeden bakan, dayatmacı,  agresif tutumlarıyla billboardlarda farklı gösterilmeye çalışılmaktadır.

 

ÖZLEM ÇERÇİOĞLU, VAATLERİNİ YERİNE GETİRMEDİ

Özlem Çerçioğlu, 2009 yılında dağıttığı seçim kitapçığında vaat ettiği hiçbir yatırımı, hemen hemen gerçekleştirmemiştir. O kitapçıkta yer alan yatırımlardan sadece 2’sini gerçekleştirmeye çalıştı. Onlardan biri ise, vaat ettiğinden zaten çok farklı.

AYDIN, BU ZULÜM DÜZENİNDEN  KURTULMALI

Aydın’ın ihtiyaçları doğru karşılanmamaktadır. Yatırımları doğru yönlendirilmemektedir. Yarın, bir felaketle karşılaşmamak için bugün bu zulüm düzeninden  Aydın’ın kurtulması gerekmektedir.

AYDIN’I YILDIZ YAPACAĞIM

Ben, 19 yıldır siyasetin içinde yer alan kardeşiniz, abiniz olarak bütün bilgi birikim ve becerilerimle, gençliğimden gelen birikimimle, Türkiye’ de dolaşmadığı tanımadığı kimse olmayan Ali Uzunırmak olarak, parlamentoda bulunduğum süre zarfında, yurtdışındaki  tanıdıklarım vasıtası ile Türkiye’nin ve Dünya’nın gözünü Aydın’a dikerek, Aydın’ı, ‘yıldız bir şehir’ haline getirmek istiyorum. Bunun için 3 temel maddemiz var.

AVRUPA KENTLERİ GİBİ, KENTLER MEYDANA GETİRECEĞİZ

Birincisi; Alt yapısı, üst yapısıyla, kanalizasyonundan, yollarına varıncaya kadar yapılarımızın mimarilerine varıncaya kadar, yeşil alanlarımızdan, sosyal donatılarımıza varıncaya kadar, Avrupa kentlerine uygun,  çağdaş bir insanın ruhuna, kimliğine ve gözüne hitap edecek kentler meydana getireceğiz.

AYDIN’IN REFAHINI ARTTIRACAĞIZ

İkincisi; Refahı artan Aydın meydana getireceğiz. Bunun için projelerimiz, belediyelerin imkanlarına göre iştigal alanlarına göre şekillenecektir. Gençlerimiz ve kadınlarımız için futbol sahalarımızdan spor alanlarımıza, Kadınlarımızın rahat etmeleri , çocuklarımızın kreşlerden, özürlülerimize varıncaya kadar yatırımlarımız olacaktır.

20 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIM

İlk bir yıl içinde 2400, ikinci yılında Aydında 8 bin kişilik istihdam sağlayacağım. Bu istihdam sayesinde, Akçaova’daki, Çine’deki vatandaşlarımız da faydalanacak. 2019 seçimlerine giderken meydana getirdiğimiz istihdam , iş hacmi 18 ile 20 bin  kişi arasında olacaktır.

TURİZMİ CANLANDIRACAĞIZ

Bunları nasıl yapacağız? Zenginleşen Aydın’ı nasıl meydana getireceğiz? Vatandaşların iştigal alanlarına göre zenginleşen bir kent için organize besi bölgelerimizden, organize sera bölgelerimize varıncaya kadar, jeotermal turizminden, sağlık turizminden, üniversiteler, ihtisas üniversitelerinin açılmasına, vatandaşların yetiştirdiği ürünlerin soğuk hava depolarının vatandaşın kar etmesine varıncaya kadar, bütün bu yatırımları zincirler halinde geçekleştireceğiz. Buralarda istihdam meydana getireceğiz.

Çine ve Akçaova için organize besi bölgelerini çok önemsiyorum. Önümüzdeki beş yıl içinde büyükşehir yasasından dolayı elimizin altındaki 3-5 ineği büyütmek mümkün olmayacak. Bunları sizlerin ekonomisini etkilemeyecek şekilde, yem tesislerinden, entegre et, süt tesislerine varıncaya kadar, bu organize besi bölgeleri içine alacak. Sizin hayvanınız, ‘kasaba verdim’ diye elinizden çıkıp gitmeyecek. Sakatatından, boynuzundan kılına kadar, en uç noktalarına  varıncaya kadar işlenecek ve siz bundan faydalanacaksınız. Bugün yapılanlar gibi, hayvanların sıfır faizli kredi ile fiyatları yükseltip bugün hayvanların fiyatlarını düşüren, ithal hayvanlara, samanlara varıncaya kadar  sizin bu gibi sorunlarınız giderilmeye çalışılacak. Aynı zamanda organize sanayi bölgeleri ile girdileriniz yükselecek. Hayvan hırsızlığının önlenmesi için tedbirler alınmış olacak.

O, HEM HALKA, HEM PARTİSİNE ÇOK UZAK

Bugün, partisinde dayatmacı, agresif, ‘oldu- bittilerle’ yönetmeye çalışan bugünkü Aydın Belediye Başkanı ve onun koruyup kollamaya çalıştıklarına da  bir ders vermek gerekmektedir. O, halka çok uzaktır, O, kendi  partisine bile uzaktır.

‘BENİM AYDIN İÇİN PROJEM VAR’ DİYENLER MHP’YE GELSİN

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, dün Aydın’da, Türk siyasetinde,  ‘benim de Aydın için bir projem var’ diyen başka partilerdeki arkadaşları Milliyetçi Hareket Partisi altında toplanmaya davet ediyorum.

AYDIN’DAKİ 490 KÖYÜN 473’ÜNDE ÇİVİMİZ VAR

Biz Aydın’da ve  Çine’nin köylerine varıncaya kadar, hizmetin efendisini ispatlamış bir markayız. Aydın’daki 490 köyün 473’ünde çivimiz vardır. Ya sosyal donatı, ya da köy konağı yapmışızdır. Veya şehir içi yolları parke döşetmişizdir. Bunu, bütün eski muhtarlarımız, müdürlerimiz, valilerimiz, belediye başkanlarımız şahittir.

Ben, hiçbir parti farkı gözetmeden hizmet etmiş bir Aydın Milletvekiliyim. Bizi, Çine Barajının ödeneklerinin çıkmasında verdiğimiz mücadele ile barajdakiler tanır. Çine Devlet Hastanesi için verdiğimiz mücadele ile hastane çalışanlarından, devlet personelimize varıncaya kadar herkes  bizi tanır. Köylerimize yaptığımız yardımlar ile bize teşekkür eden muhtarlarımız tanır.

Onun için, Aydın’ı yeniden şekillendirmek, Aydın’ı yaşanabilir bir kent haline getirmek için, sizlere hizmet için, Ali Uzunırmak olarak, Aydın’ın Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldum.

AYDINLININ NEFES ALIŞINI DEĞİŞTİRECEĞİM

Aydınlının başka kentlere gittiğinde güven içinde, yürüyüşünün bile değiştiği, ‘ben Aydınlıyım’ diyen, bir aidiyet duygusu, bir kimlik meydana getireceğiz. Aydınlının nefes alışverişini değiştireceğim.

BAKAN EVLATLARI İÇİN DEĞİL, VATAN EVLATLARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Milliyetçi Hareket Partisi, yerelde ve genelde Bakan evlatları için değil, vatan evlatları için  çalışacak Allah’ın izniyle.

AYDIN’I, ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ

Ülkemizin kaynakları heba edilmeyecek, şehrin kaynakları heba edilmeyecek, bu şehir, agresif tavırlarla, oldu bittiyle, ben yaptım oldu, dayatmacı tavırlarıyla yönetilmeyecek. Ortak akılla yönetilecek.

Muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve basınımıza varıncaya kadar, düzenli olarak soru ve cevaplarla, bilgilendirmelerle şehrimiz yönetilecek.

30 Mart 2014 seçimleri hem Çine’nin, hem Aydınımız için çok büyük anlamlar yüklenen bir hale gelmiştir. Aydın, yeni statüsüyle Büyükşehir olmuştur  ve Türkiye’de yaşanan olaylarda bu seçimin önemini  daha farklı bir yere taşımıştır.

USULSÜZLÜK, YOLSUZLUK, RÜŞVET

Televizyonlarda her gün çıkan haberler, oradaki yorumlar, maksatlı ve kasıtlı olanları dışında hakikaten demokrasi ile yönetilen bir ülke için endişe verici noktalara gelmiştir. İktidar, kendini koruyabilmek için hiçbir demokraside olmayacak, hatta ihtilal rejimlerinde bile olmayacak şekilde usulsüzlük, yolsuzluk, rüşvet, bunları ortaya çıkaran hakim savcı ne varsa kulağından tutup atmaktadır.

AYAKKABI KUTULARI 2014 SEÇİMLERİNE DAMGASINI VURACAK!

2014 Mart seçimleri, üç temel ana başlık üzerinde ve olguyla anılacaktır.

Birincisi; Rüşvet ve yolsuzluklara bulaşmış, bakan çocuklarının ve mahdumlarının korunduğu, adaletten kaçırıldığı ve ayakkabı kutularının içinde Halk Bankası’ndan götürülen milyon dolarların yakalandığı, akrabaların paydaş hale getirildiği eş ve dostun zengin edildiği, bilhassa bizlerin bankalara ödediği faiz miktarlarının bile yüksek olmasının sonucu olabilecek olan rüşvetler,  yolsuzluklar,  ayakkabı kutuları, 2014 seçimleri damgasını vuracaktır.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: