haber oku

AYDIN’IN PARLAYAN YILDIZI HASAN DUMAN!

admin ~ 02 Mart 2015 ~ Genel, Manşetler

 

28

Aydın Yenipazar doğumlu Hasan DUMAN, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Bakan Müşavirliği görevinden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi Aydın milletvekili aday adayı oldu.

Geçen dönem de Milliyetçi hareket Partisi Aydın milletvekili adayı olan hasan DUMAN bu seçimlerde daha ön sıralarda yer alarak ipi göğüslemek istiyor.

Tarım şehri Aydın’dan tarımcı bir milletvekilinin bulunması hem Aydın’ın hemde Türkiye’nin büyük şansı olacaktır. Ömrü boyunca teşkilatların içerisinde ve sorumluluğunda bulunan DUMAN:

“1957 yılında Yenipazar İlçesi’nin Karaçakal köyünde doğdu. İlk-Orta öğrenimini Yenipazar’da, lise öğrenimini Sultanhisar İlçesi’nde yaptı. 1980 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. 1981 yılında aynı fakültede yüksek lisansını tamamladı. 1981-1987 yılları arasında Toprak ve Tarım Reformu Müsteşarlığı’nda Ziraat Mühendisi olarak görev yaptı. 1987 yılında Devlet Lisan Okulu İngilizce bölümünü bitirdi. 1988 yılında Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcılığı, 1991 yılında Müfettiş, 1996 yılında Başmüfettiş olarak görev yaptı. 2000 yılından itibaren aynı Genel Müdürlükte Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken 2011 yılında bu görevinden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi’nden Aydın Milletvekili Adayı oldu. Adaylık sonrası Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Bakan Müşaviri olarak çalıştı.”

Bizde osmanlıhaber.com olarak Hasan Duman’a çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz. Kendisi, Aydın ve memleketimiz için Allah hayırlısını eylesin.

osmanlıhaber.com

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: