haber oku

AYDIN’LI MUHTARLARDAN ZİYARET!

admin ~ 19 Kasım 2013 ~ Genel, Manşetler

 

muhtar

Aydın’lı muhtarlar Alıcık’ı ziyaret etti

Türkiye Muhtarlar Derneği Aydın Şube Başkanı Ertuğrul Özdemir başkanlığında Aydın Merkez Mahalle Muhtarları Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı ziyaret etti.

Aydın Merkezde bulunan 24 mahallede görev yapan 22 Mahalle Muhtarı, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a Nazilli Muhtarlar Derneği Başkanı Serpil Akçasakız eşliğinde sürpriz bir ziyarette bulundu. Merhum Yıldıztepe Muhtarı Muammer Hastepe’nin adının verildiği cadde açılışı için Nazilli’ye gelen Türkiye Muhtarlar Derneği Aydın Şube Başkanı Ertuğrul Özdemir başkanlığında Aydın Merkez Mahalle Muhtarları açılış öncesi Nazilli Muhtarlar Derneği Başkanı Serpil Akçasakız eşliğinde Haluk Alıcık’ın makamına gelerek sohbet etme ve sorunlarını da dile getirme fırsatı buldu.

Nazilli Belediyesinin ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın Mahalle ve köy Muhtarları ile çalışmalarını, Muhtarlara yapılan hizmetleri ve muhtarlar ile belediye ilişkisini imrenerek takip ettiklerini dile getiren Türkiye Muhtarlar Derneği Aydın Şube Başkanı Ertuğrul Özdemir; “Nazilli Belediyesinin nasıl güçlü bir belediye olduğu apaçık ortada. Biz 2009 seçimlerinden itibaren Nazilli Belediyesini ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı imrenerek takip ediyoruz. Muhtarlarınıza çok önem veriyorsunuz. Özellikle Demokrasinin ilk ayağı olduklarını ve benim uç beylerim diyerek muhtarlarınızı onurlandırıyorsunuz. Muhtarların mahallelerine daha iyi hizmet verebilmeleri için öncelikle muhtarlara gereken hizmeti ve desteği sağlıyorsunuz. Sadece muhtarları değil onların ailelerini ve mahalle sakinlerini de gururlandırıyorsunuz. Biz muhtarlara yaptığınız hizmetleri, muhtarlar ile olan iletişimlerinizi gerek basından gerekse ikili ilişkiler sırasındaki sohbetlerden takip ediyoruz. Neredeyse Nazilli’nin her mahallesinde yeni bir muhtarlık hizmet binası yapmakla kalmadınız birde bu binaların elektrik, su ve internet gibi bütün giderlerini de karşılıyorsunuz. Mahalle muhtarlığı yapmak sizinde takdir ettiğiniz üzere kolay bir iş değil. Bir köyden daha fazla nüfusu olan mahalle sakinlerinin her şeyi ile uğraş verir muhtar. İşte siz bu yüzden muhtarlarımız elimiz ayağımız, kulağımız gözümüzdür diyerek Nazilliyi gerçekten dediğiniz gibi karşılıksız severek hizmetler vermiş bir belediye başkanı olmuşsunuz. Bende bir muhtar olarak Nazilli’de muhtarlık vazifesi yapan tüm arkadaşlarım adına onur ve gurur duydum. Hizmetleriniz için teşekkür ederim” dedi.

Ziyaretten memnuniyetini ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Belediye Başkanı olarak görev yaptığı 4,5 yıl boyunca Nazilli’de yaşayan herkesi kucaklamaya özen gösterdiğini ifade ederek belediye hizmetlerinin gerçekleşmesinde muhtarların büyük pay sahibi olduğunu söyledi. Nazilli’de muhtarların kendileri için her zaman çok değerli olduğunu vurgulayan Başkan Alıcık; “Muhtarlarımız değerli olmaya da devam edecek. Çünkü onlar bizim için demokrasinin ilk ayağı olan uç beylerimizdir. Muhtarlarımızın mahallelerine iyi hizmetler vermesi bizim onlara iyi hizmet vermemiz ile olur. Biz onların derdini çözümlersek onlarda mahallelerinin derdini çözebilir. Benim her zaman söylediğim bir cümle var. Muhtarlarımız bizim uç beylerimizdir. Mübalağa etmiyorum, 4,5 yıl boyunca merkez ve köy muhtarlarımızı en az 10’ar kere ziyaret ederek, dertlerini dinlemişimdir. Muhtarlarımızın dertlerine derman olmak bizim görevimiz. Muhtarlarımızdan aldığımız bilgilerle, mahallemizin, köyümüzün derdini çözdüğümüz zaman Nazillimizin derdini çözmüş oluyoruz. Allah nasip ederse, bu makamda görev yaptığımız sürece de muhtarlarımıza bakış açımız değişmeyecek” şeklinde konuştu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: