haber oku

AYMATO ÖDÜLLERİ DAĞITILDI!

admin ~ 22 Nisan 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSC_0448

AYMATO 1. Sine ödülünü Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık verdi

Nazilli’de düzenlenen 6.’ıncı AYMATO Matematik olimpiyatlarının 1. ‘si Emre Taşdemir ödülünü Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın elinden aldı.

Evrensel bir dil olan matematiğin öğrencilere sevdirilmesi bu alanda daha üst düzey çalışmalar yapabilecek kapasite olan gençler arasında tanışma, bilgi, ve tecrübe paylaşımına katkıda bulunulması amacıyla Özel Aydınlık Okulu tarafından 6. Sı düzenlenen AYMATO ödül töreni yapıldı.

Özel Aydınlık Okulları konferans salonunda yapılan ödül törenine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Engin Kürşat Özcan, Nazilli Baro Temsilcisi Ayhan Nuri Ünal, İlk Öğretim Okulları idarecileri, okul Müdürleri ve öğretmenleri ile veliler katıldı.

Nazilli ve çevresindeki tek Matematik Olimpiyatı olma özelliğini taşıyan, bu yıl altıncısı yapılan ve geleneksel hale gelen Aydınlık Matematik Olimpiyatı (AYMATO)’nun bu yılki katılımcıları ödül töreninde adeta hediye yağmuruna tutuldular. Sınava katılan her öğrenciye Özel Aydınlık Okulu  tarafından hediyeler verilirken, ilk 50’ye giren öğrencilere de küçük hediyeler verilerek ödüllendirildi.

Düzenlenen törende AYMATO-2014’nun şampiyonu olan Nazilli Şehitrler İlköğretim Okulu öğrencisi Emre Taşdemir’e Pleketini, Başarı Belgesi ve Netbook’unu Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın elinden aldı. AYMATO–2014’ün şampiyonunu yetiştiren öğretmeni Maral Aytar ve okulu da ödüllendirildi. Öğretmen Maral Aytar’a 350 TL para ödülü ile  Okuluna Lazer Yazıcı ve Başarı Plaketi veren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Şehitrler İlköğretim Okulu öğrencisi Emre Taşdemir ve öğretmenlerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

AYMATO–2014’ ün ikincisi Beşeylül İlköğretim  Okulu’ndan Ceylin Taşdemir, üçüncüsü Turan İlköğretim  Okulu’ndan  Hilal GİRGİN,dördüncüsü Turan İlköğretim  Okulu’ndan Baturalp Kahveci ve beşincisi de Fatih İlköğretim Okulu’ndan Elif Zeybekoğlu oldu. AYMATO’da dereceye giren 5 öğrenciye altın, 5 Öğrenciye Gümüş, 10 öğrenciye de Bronz Madalya, Para Ödülü ve Başarı Belgeleri ile çeşitli hediyeler verildi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: