haber oku

“AYNA” BASIN HAYATINA KOKTEYLE BAŞLADI!

admin ~ 17 Şubat 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

aynakokteyl (4)

Alıcık Ayna Gazetesi açılış kokteyline katıldı

Ayna gazetesi yayın hayatına Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikah Salonunda yaptığı açılış kokteyli ile başladı. Alıcık Ayna Gazetesi’nin  açılış kokteyline katıldı.

İmtiyaz Sahipliğini Hakan Tekeoğlu’nun yaptığı günlük gazete olarak yayın hayatına başlayan Ayna gazetesi ilk sayısı ile birlikte Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikah Salonunda açılış kokteyli yaptı.  Genç ve tecrübesiz bir ekiple günlük yayın hayatına başladıklarını ifade eden imtiyaz sahibi Hakan Tekelioğlu açılış kokteyline katılan protokole özel olarak teşekkür etti. Kokteyle Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim, Başsavcı Doğan Kaya, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jan.Bnb. Seydi Salman Nazilli Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Aydın Kosgeb İl Müdürü Turgut Gözen,  Nazilli MHP İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Örgütleri başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Kokteylde açılış konuşmasını yapan gazete imtiyaz sahibi Hakan Tekeoğlu yayın hayatına başlama sürecini anlatarak günlük gazete olarak Nazilli’de hizmet verirken her kesten destek beklediklerini ifade etti.

Basın İlan Kurumunun, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) kredilerinden basının da faydalanması için çalışma yapmalarının ardından Nazilli’de ilk kez bir yerel gazeteye KOSGEB imkânlarından faydalanan Ayna gazetesine yayın hayatında başarılar dileyen Aydın KOSGEB İl Müdürü Turgut Gözen yeni girişimcilere destek sağlamanın öneminden bahsetti. Basın İlan Kurumu, medya kuruluşlarının da söz konusu kredilerden faydalanması için KOSGEB ile ortak bir çalışma yürüttüğünü bu çalışmaların ilk örneğini Ayna gazetesinin doğuşu için kullanmış olmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.
Yerel gazetelerin önemini vurgulayan  Başkan Alıcık, yerel yönetimler kadar yerel basının da güçlenmesi gerektiğine işaret etti. Nazilli’nin gelişimi konumunun güçlenmesi için her türlü çalışmanın arkasında olduklarını ve desteği verdiklerini belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Ayna gazetesinin yayın hayatına başlangıcında birlikte olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Alıcık:” Gazetecilik onurlu, önemli bir meslek olduğu kadar meşakkatli de bir meslektir. Toplumun bilgilendirilmesi için gece gündüz demeden, haftanın 7 günü 24 saat emek veren basın mensubunun toplumsal sorumlulukta emeği de büyüktür. Bilgi, haber ve toplumu ilgilendiren diğer konuların zor şartlar altında da olsa, kitlelere ulaştırılmasında önemli görevler icra eden, demokrasimizin dördüncü kuvveti basının, elindeki kalemi kötüye kullanmadan hakkıyla işini yapması en önemli faktördür. Çıkılan bu yolda yanlışlar olabilir ancak telafisi olabilecek yanlışları düzeltmek yerine vur sırtına al lokmayı yapılmamalıdır. Doğru ilkeli bir gazetecilik anlayışı ile çıktıkları bu yolda genç arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Nazillimize katkı sağlayacakları gibi yarattıkları istihdam için de kendilerini kutluyor ve teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur Nazilli’de 5 günlük 6 haftalık gazeteye 1 günlük bir de haftalık gazete eklenmesini çok önemsediğini belirtti. Yargı, yürütme, Yasamadan sonra 4.’üncü büyük gücün medya olduğunu ifade eden Mehmet Okur dördüncü gücün, gücünü halktan aldığını söyledi. Medyanın önemli bir sorumluluğu olduğunu düşündüğünü ifade eden Mehmet Okur “Önemli sorumluluğu olan medya bu sorumlulukla gücünü iyi kullanmalı. Halkın yararına kullanmalı. Sorumluluk bilinci ile hareket edilmesi çok önemlidir. Ayna ve Yeni yol gazetelerinin de bu sorumluluk bilinci ile hareket etmelerini diliyorum. Yeni yayın hayatlarında başarılarla dolu olmasını, İlçemizde basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, yayın yapan gazetelerden birisi olmalarını temenni ediyorum” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: