haber oku

AYNALI SAZAN BEREKETİ!

admin ~ 24 Eylül 2012 ~ Genel, Manşetler

baliklarsatildi (5)baliklarsatildi (6)

Aynalı Sazanlar Nazilli Belediyesinin Yeni Gelir Kaynağı Oldu

Manisa Gölmarmara’dan bir firma tarafından ihaleyle alınan aynalı sazanlar Nazilli Belediyesine yeni bir gelir kaynağı oldu.

3 yıl önce Sümer Park alanındaki gölette yosunlara çare olması için gölete atılan 40 bin adet aynalı sazanlar Nazilli belediyesinin yeni gelir kaynağı oldu. Daha önceki yıllarda kimyasal yollarla temizlenen havuzlar, aynalı sazanlar sayesinde organik olarak temizlenmeye başladı.

Yosun temizleme özelliği bulunan aynalı sazanlar üç yıl önce Sümer rekreasyon alanındaki gölete atılmıştı. Göletteki yosun, organik ve inorganik gübrelerle beslenen aynalı sazanlar rekreasyon alanına gelen ziyaretçilerin de ilgi odağı haline geldi. 3 yıldır büyüyüp ve çoğalan balıklar Nazilli Belediyesince ihale yoluyla satışa çıkarıldı. En uygun fiyatı veren Manisa Gölmarmara’dan bir firma tarafından ihaleyle alınan aynalı sazanlar Nazilli Belediyesine yeni bir gelir kaynağı oldu.

Nazilli Belediyesi Veteriner Hekimi Ahmet Şahin ve Sümer Rekreasyon alanı sorumlusu Rıdvan Yıldırım gözetiminde göletteki 1 kg ve üzeri balıklar canlı olarak yakalanarak alıcı firmaya satıldı. Kilogramı 5 liradan satışa sunulan balıklardan şu ana kadar 3 ton aynalı sazan satıldı. Aynalı sazanların satışları önümüzdeki günlerde de devam edecek.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: