haber oku

BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

admin ~ 18 Haziran 2022 ~ Genel, Resim Galerisi

Babalar günü gündemimizde olmayan günlerden biridir. Birçok kişi babalar gününün ne zaman olduğunu bilmez bile. Kapitalizm kendine en fazla gelir getirecek günleri revaçta tutmaktadır. Unutmayalım ki, bu günler sevgimizi ve değer verdiklerimizi sınırlandırıyor.

Milletimizin her safhasında, vatanımızın her karışında emeği ve teri olan değerli babalarımızın babalar gününü kutluyorum.

Yetiştirdikleri insanlarla memleketin kaderini değiştiren babalarımız ile şehit babaları başta olmak üzere tüm babalarımızın ellerinden saygıyla sevgiyle öpüyor Allah’tan uzun mutlu ve sağlıklı hayat diliyorum. Ebediyete intikal etmiş olanları başta şehidler olmak üzere babam ve tüm babaları Allah rahmet eyler inşallah!

Dinimizin bütün emir ve tavsiyelerinde anne –baba beraber anılmıştır. Biri birinden üstün kılınmamıştır. Annenin bedduası her iki cihanda, babanın ise mutlaka bu dünya da yerine gelir. Kapital dünyanın yönlendirmesi üzerine değil, inancımızın gerçekleri üzerine sevelim, sevilelim.

Allah Babaya anneden daha çok sorumluluk yüklemiştir. Mesele bu dünyadan daha çok öbür dünyadaki hesaptır.

Sınır boylarında vatan ve milleti için her gün şehit düşen şehidlerimizin de babalar günü kutlu olsun!

Evinin rızkını çıkarmak için çöp konteynırlarında dolaşan, rızkını bazen kedi-köpekle yarışarak kazanan babalarında babalar günü kutlu olsun!

Evinin geçimini sağlamak için kazandığı üç-beş kuruştan artan para kalmadığından eşi ve çocuklarına mahcup olan babalarında babalar günü kutlu olsun!

Çalıştığı işi ve kazandığı para yönüyle kendisinden utanılan babaların da babalar günü kutlu olsun!

Eşi daha şatafatlı hayat için kaçan, çocuklarına hem analık hem babalık yapan babaların da babalar günü kulu olsun!

Kadının tacizine, kibrine, hor görmesine, kanunların ikinci sınıf tanımladığı, karısının ve kadınların bir sözüyle karakola ve cezaevine gönderilen babaların da babalar günü kutlu olsun!

Bay- bayan eşitliğini bekleyen babaların da babalar günü kutlu olsun!

Sosyal hayatta kendisinden himaye beklenen ve çalıştırılan, koruması ve kollaması istenen kanun ve yönetmeliklerin tamamı aleyhine olan babaların da babalar günü kutlu olsun!

Sorumluluğu bol, yetkisi olmayan babaların da babalar günü kutlu olsun!

Ölünce keşke gölgesi olsaydı denen, hayatta iken gölgelerinden kurtulmak için dalları, budakları kesilen babaların da babalar günü kutlu olsun!

İnsanlığından, kanat germesinden ve sahip çıkmasından dolayı eşi, çocukları tarafından güya özgür kalmak için taciz iftirası atılıp adliyelerde sürünen daha acısı cezaevlerinde yatan kanun kurbanı (Allah kurtarsın) babaların da babalar günü kutlu olsun!

Baba çınar gibidir meyvesi olmasa da gölgesi yeter sözüne hiç kalmıyorum. Çocuk sadece annenin meyvesi mi? Meyvesiz ağaç olur ama anne-baba olmaz. Çocuk olmadan anne- baba nasıl olunacak?

 “Kadınlar insan, erkekler insanoğludur.” Sözü de doğru değildir. İnsanla insanoğlu aynı anlama geliyorsa ayırmamak gerek.  Aynı anlama gelmiyorsa herkes insandır. Hatta ilk insan baba olan Hz. Âdem(as) dir. Sözün doğrusu şudur:

-Hz Âdem insan, gerisi insanoğludur.

İşte bunlar sloganlaştırılan sevgilerdir. İçi boştur. Mesele insan olmaktadır.

Daha nice babalar gününe kavuşmamız temennisiyle!

Muhabbetle!..


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.