haber oku

BAĞBUĞ ÜLKÜ OCAKLARINDA ANILDI!

admin ~ 05 Nisan 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCI0009

BAŞBUĞ ANILDI!

Nazilli Ülkü Ocakları Türk Dünyasının efsane lideri, Son Başbuğ, Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’İ Nazilli Ülkü Ocakları Alparslan Türkeş Salonunda andı.

Program Nazilli Ülkücülerinin akınına uğradığı için izdiham yaşandı. Programa Nazilli Belediye Başkanı Sayın Haluk Alıcık, Nazili Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sayın Kürşat Engin Özcan, Nazilli Türk Ocakları Başkanı Sayın Ahmet Çekim, Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Şükrü Irgat, Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Milletvekili adayı Sayın Ahmet Kaya, Parti ve Ocak eski başkanları, Ülkücüler ve üniversiteliler katıldı.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın açış konuşmasının ardından,

Program yapımcısı ve sunucusu Gazeteci-Yazar Osman Girgin:

Bugün Başbuğumuzun aramızdan ayrılışının 16.yılında O’nu anmak için Ocağımıza koşarak gelen bütün ülküdaşlarımızdan Allah razı olsun. Çünkü Başbuğun bize bıraktığı iki kutsal mekândan birisi olan ocağımızdayız. Başbuğumuzun tabiri ile:

-“Ocak teşkilatın adresidir. Ocak bizi yakan ateşin evidir. Türk’ün sönmeyen ateşidir. Piştiğimiz yerdir. Ulu bir çınarın gölgesinde, tohumdan fidana doğru şekillendiğimiz kutsal mekânımızdır. Ocak şehitler otağıdır, aksakallı ulu kocaların asırlar önce dualadığı gazi dervişler yurdudur, göz ve gönül aydınlığımızın, beden ve ruh bütünlüğümüzün alın terine ve imana yönelişimizin kutlu beldesidir.”

Davamızı iyi tahlil edip onu yaşama ve yaşatma sevdasında olmayız. Yoksa Nereden gelip nereye gittiğimizi bilemeyiz. Başbuğ bize şöyle seslenmişti:

Milletin öz değerlerinden sapmayıp ithal hastalıklara kapılmayacağınızdan eminim. Çünkü:

Ben Türk Milletini; sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvetle, hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlaktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir ekonomiye çağırmıyorum.

Türklük şuur ve gururuna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adaletle yarışa, birliğe, kardeşliğe kısacası Hak yolu, Hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum.

Sizlerin her zaman bu sözlerimle yaşayacağınızı biliyorum. Kesinlikle Töre’nizden ve dininizden taviz vermeyeceğinizden eminim. Özellikle kökleriniz olan maziyi çok iyi bilip aydınlık yarınlara hazırlanacaksınız. Çünkü:

Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgâr tayin eder.

Sözlerini Başbuğunun sözüyle bitirdi:

-Dünkü Ergenekon setinden geçerken önümüzde bir Bozkurt vardı. Bugün, Türklük için en iyiyi, en güzeli her ne pahasına olursa olsun elde etmek mücadelesine binlerce Bozkurt olarak yürümekteyiz. Yarın ise hür ve mesut ufuklara doğru milyonlarca Bozkurt olarak koşacağız.

Program sonunda Yasin-i Şerif okuyup dualar edildi. Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ, tüm şehidlerimiz ve geçmişlerimize bağışlandı. Yapılan ikramlardan sonra gece sona erdi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: