haber oku

BAĞCILLI’DA TEMEL ATMA!

admin ~ 22 Temmuz 2013 ~ Genel, Manşetler

bagcilli (12)

Bağcıllı’da cami ve kuran kursu inşaatının temeli atıldı


Nazilliye bağlı Bağcıllı Köyünde yapılacak olan cami, cami lojmanı ve kuran kursu inşaatının temeli atıldı.

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık İlçe Emniyet Müdürü İlyas Karpınar, Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Erhan Yakut, Bağcıllı Köyü Muhtarı Hüseyin Şahan, çevre köylerin muhtarları ve Bağcılı Köyü halkının katılımıyla, gerçekleştirilen cami, cami lojmanı ve kuran kursu inşaatının temeli atma töreni dualar eşliğinde yapıldı.

550 metrekare arazi üzerine yapılacak olan cami, cami lojmanı ve kuran kursu inşaatın arsasını Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık arsa sahibi Necati Demir’in arsasına alarak, Köy Muhtarlığına bağışladı. Cami inşaatında köy muhtarlığına ve köy halkına yardımlarda bulunan Nazilli Belediye başkanı Haluk Alıcık Fen İşleri Müdürüne verdiği talimatla eğimli bir arazide yer alan cami arsasına istinat duvarı yaptırılmasını sağladı. Temel genişliği 4.20 metre olan istinat duvarı 25 metre uzunluğunda ve 7 metre yüksekliğinde yapılacak. İstinat duvarının yapımında kullanılacak olan 150 metreküp beton ve 4.5 ton demirin tamamı Nazilli Belediyesi tarafından karşılanacak.

Temel atma töreninde konuşan Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur her fırsatta köylere giderek onların sorunlarını dinliyoruz ve sorunlarını çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.  Bu konuda Belediye Başkanımızın büyük sorumluluk aldığını söyleyebilirim. Bağcıllı Köyü’nde yapılacak olan cami, cami lojmanı ve kuran kursu inşaatının temel atma töreninde hep birlikte bulunmaktayız yapılacak olan cami, cami lojmanı ve kuran kursunun bağcılı halkına hayırlı olmasını diler ve Başkanımız Haluk Alıcık’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim.”dedi.

KÖY YOLLARINA PARKE TAŞI DÖŞENİYOR

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilliye bağlı köylere yardımda bulunmak için Büyükşehir Yasasını beklemediklerini belirterek, köylere yaptığımız ziyaretler sırasında muhtarlarımızla her fırsatta konuşarak köylerin ihtiyaçlarını şimdiden tespit edip, sorunlarını çözmeye çalışıyoruz”dedi. Başkan Alıcık, Bağcıllı cami inşaatında Nazilli Belediyesi’nin Bağcıllı halkına yardımlarda bulunacağını belirtti.
Belediye Başkanı Haluk Alıcık ayrıca Bağcıllı Köyü’nün yollarının Nazilli Belediyesi tarafından elden geçirilerek, köy yollarının parke taşı ile kaplandığını söyledi. Alıcık, Bağcıllıya ileriki bir zamanda yapılacak olan köprünün yapımının da Nazilli Belediyesi tarafından karşılanacağını kaydetti.

Bağcıllı Köyü Muhtarı Hüseyin Şahan da Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a teşekkür ederek, “ Camimizin arsasını almakta sıkıntı çekiyorduk. Sağ olsun Başkanımız araya girdi ve meseleyi büyük bir fedakârlıkla çözdü. Köyümüzün yollarını da düzenliyor. Ona Bağcıllı Köyü halkı adına çok teşekkür ediyoruz.”dedi. Şahan, “Başkanımızın samimiyetine inanıyor ve güveniyoruz. Arkamızda onun desteğini hissetmek, bizi oldukça mutlu ediyor” dedi.

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur,  Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Emniyet Müdürü İlyas Karpınar ve Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Erhan Yakut katıldıkları Cami Temel Atma Töreni sonrasında Bağcıllı Köyü’nü gezerek köylülerle sohbet ettiler.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: