haber oku

BAHÇELİ OLAMAZ

~ 24 Haziran 2015 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

EĞİTİMCİ-YAZAR OSMAN GİRGİN

Evet, Sayın Devlet Bahçeli Başbakan olamaz. Neden olamaz?

Çünkü başbakan olmak için en az % 40 oy alması gerekmektedir. İstisnai durumlarda bu bile yeterli olmamaktadır. Bu kadar oyu Sayın Bahçeli’nin aldığı gün zaten bu memleket kurtulmuştur. Niye ki?

Bu memlekette makam, mal, şöhret ve gösteriş için oy vermeyip, vatan, millet ve inançlarından dolayı oy veren insanların sayısı %40 var mı?

Bütün partilerde, hiçbirini ayırmadan sadece ideolojisi ve inandıklarından dolayı oy veren seçmenleri toplasanız bu oranı yakalayamazsınız. Zaten böyle oy veren vatandaşlarımızın tamamı ideoloji partilerindedir. İşte bunun için çoğu zaman bu partiler bile kendi aralarında kitle partisi mi olmalıyız yoksa ideoloji partisi mi diye fikir teatisi yapmaktadırlar.

Bugün siyasi parti üye ve yandaşlarının bütün hareketleri makam ve zenginlikleri ele alınıyor olsa millet partilere bile üye olmaz. Neden? Çünkü birçoğunun fedakârlığı; kaz gelecek yerden tavuğu esirgememektir.

Bu problemlerin yanında birde MHP içerisindeki kişilerin sözleri var.

-Bahçeli ile bu iş olmaz!

-Bahçeli bu partiyi iktidar yapamaz!

-İşte bilmem kaç yılda, bilmem kaç seçimi kaybetti.

-Bahçeli iktidar olacak bir partinin önünü kapatıyor.

Aslına bakarsanız mesele Bahçeli meselesi değildir. Mesele MHP’nin amaç ve ülküleriyle ilgilidir. Bugünün tabiriyle vizyon ve misyonuyla ilgilidir. Elbette bütün siyasi partiler iktidar olmak için kurulur ve çalışırlar. Davanın ve partinin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş Türk Milliyetçiliğini şöyle açıklıyor:

-Türk Milliyetçiliği, her çeşit taklitten arınmış, kendi cemiyetinin değerlerine bağlı ve o değerleri geliştirici bir harekettir. Türk gençliği, Türk milletinin geleceğinin biricik ümidi ve kurtuluş kaynağıdır.

Milliyetçi hareket Partisinin bugün üzerinde durduğu temeller bunlardır. Bunu başarabildiği müddetçe başarılıdır. Bu fikirde olmayanlar bugün için bile partiye yüktür. Vaadine gelince:

-Ben Türk milletini; Sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvetle, hileyle çiğnenen ve çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlaktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir ekonomiye çağırmıyorum. Türklük şuuru ve gururuna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adaletle yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum.

Yukarıdaki sözlerin takipçisi olan bir siyasi parti sizde % 40 alabilir mi?       Diyeceksiniz ki o zaman, niye çalışıyorlar ki?

Özellikle siyasetçilerinin düşünmesi gerekmektedir. Biz her şeye rağmen iktidar mı olmalıyız yoksa fikirlerimizin iktidar olması için mi çalışmalıyız?

Bugün aldıkları oy oranlarıyla kendilerini değerlendirenleri veya oy almak için her şeyi mubah görenler için:

“Sandıktan bize tek bir oy dahi çıkmasa, İslam’dan, İnsaniyetçilikten, Türkçülükten asla vazgeçmeyiz… Biz politikacı değil, bir Dava’nın takipçileriyiz…!!!”

Parti oylarını az bulanlar alınan oyların nasıl alındığını da bakmak zorundadırlar. Eğer yukarıdaki kıstaslara uymayan oyları varsa onlardan da vazgeçmelidirler. Beş bin şehidin bulunduğu partide siyaset yapmanın amacı beş bin kişinin neden şehid olduğundan geçmektedir.

Bugün kalkıp da iktidar olmak için demokrasiden, hukuk düzeninden, hürriyetten, ekonomiden taviz vererek, Türk İslam davasını rafa kaldırarak hak ve hakikat yolunu unutarak iktidar olmak bu milletinin sigortasının bitmesi demektir. Dolayısıyla milletin bitmesi demektir. Sen kendine, iktidar için her şeyin mubah olduğu bir parti bul. Sen iktidar olsan ne olur olmasan ne olur.

Muhabbetle…

Osman GİRGİN

Eğitimci-Yazar

osmangirgin.haber@hotmail.com

 

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.