haber oku

BAKALIM NE KADAR UYGULANACAK!

admin ~ 29 Kasım 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

motorizearacyasagi (8)

Uzun Çarşıya Motorize araç giremeyecek

Belediye Başkanı Haluk ALICIK, tarihi çarşının giriş ve çıkışına motorize araçlar için park yerleri yapıldığını söyleyerek, “Yasağa uymayanlara cezai işlem uygulanacak” dedi.

Nazilli’de Uzun Çarşıya bisiklet ve motosikletlerin giriş çıkışları yasaklandı. Çarşının giriş ve çıkışına bu araçlar için park yerleri yapıldı. Yasağa uymayanlara cezai işlem uygulanacak.

Nazilli’nin en işlek bölgelerinden biri olan ve ilçenin alışveriş merkezi olarak kabul edilen Uzun Çarşı’ya motorize araçlar giremeyecek. Vatandaşların çarşı içinde daha rahat hareket edebilmeleri için bu araçlara uygun çarşının giriş ve çıkışlarında Nazilli Belediyesi Fen İşleri tarafından yapılan motosiklet ve bisiklet park yerine park edebilecekler. Çarşı esnafını da rahatsız eden bu araçlar gelişigüzel dükkan önüne ya da kaldırım kenarına park edemeyecek. Günün her saati kalabalık olan Uzun çarşıda daha önce bu yasaklama getirilmişti. Ancak uygulama çok da caydırıcı olmamıştı. Nazilli Belediyesi Zabıta ekipleri bu yasağı sadece uyarı olarak yapabiliyordu. Bu uyarıların caydırıcı olmaması ve vatandaşın olası kazalardan uzak tutulması için cezai işlem uygulanması kararı alındı.
Çarşı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşların şikayetlerini dikkate alan Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK,  Zabıta Müdürü Erkan ÖZDEMİR’e talimat vererek uygulanan yasağa cezai işlem yapılarak caydırıcılığın sağlanmasını istedi. Nazilli Belediyesi zabıta ekipleri bu uygulamayı hemen başlatarak bu güne dek uyarılarak uygulanan Uzun çarşıya bisiklet ve motosiklet ile girme yasağına cazai işlem yapacak.

Konuyla ilgili olarak  Zabıta Müdürü Erkan ÖZDEMİR şu açıklamalarda bulundu; “Uzun çarşının alt girişi olan Taksi Meydanı ve Uzun çarşının üst girişi Atatürk Bulvarı üzeri cumhuriyet eczanesi önünde motorlu araçlar için Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce bisiklet ve motosiklet gibi araçlara uygun park yerleri yapılmıştır. Bu araçların kesinlikle çarşı içine giriş çıkışları yasaklanmıştır. Bu yasağa uymayanlara cezai işlem anında uygulanacaktır. Gün boyu denetimleri müdürlüğümüze bağlı zabıta ekipleri yapacaktır.”

Vatandaşın istek ve taleplerini her zaman ön planda tuttuklarını ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Bu uygulamayı vatandaştan gelen şikayetleri değerlendirerek yaptık. Çarşımız gün boyu yoğunluk yaşıyor. Özellikle  Engelli vatandaşlarımız, çocuk ve yaşlılarımız çarşı içerisinde aniden bir araç çıkacak korkusu olmadan yürümek hareket etmek istiyor. Dükkan önlerine park edilmiş bu araçlar hem görüntü kirliliği yaratıyor hem de esnafı zora sokuyor. Daha önce uyarı olarak yaptığımız uygulama sonuç vermedi. Özellikle sessiz olan akülü motobisikletler bazen büyük kazalara sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle tüm şikayetleri göz önüne alarak bu uygulamaya geçildi” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: