haber oku

Bamboo AVM ‘de görkemli açılış

admin ~ 22 Mayıs 2016 ~ Genel, Manşetler

DSC_8114

Nazilli bağlı İsabeyli Mahallesi Aydın-Denizli karayolu üzerinde, 53 bin metrekare üzerine kurulan Bamboo AVM, moda, lezzet ve eğlence merkezi görkemli bir törenle açıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde eğlenceli anlar yaşandı. Görkemli açılışta palyaço ve canlı heykel gösterilerinin yanı sıra bando takımı eşliğinde çalan şarkılarla dans şovları yapıldı. Çocuklar için etkinlikler, sürpriz gösteriler ve trio müzik ile hoş vakit geçirmeleri sağlanırken, perküsyon gösterileri de büyük ilgi gördü.

Şirket ortakları Ahmet Günver, Mustafa Er, Ziya Aksüt, Ahmet Vahit Aysan, Hilmi Baysal, Ahmet Uluhan, Recep Hakan Telliel ile Karakaşlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kemal Karakaş’ın ev sahipliğini yaptığı açılışa Kaymakam Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Başsavcı İlker Yazıcı, İlçe Jandarma Komutanı Baki Deniz, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Aydın Sanayi Odası (AYSO) Başkanı Mehmet Yunus Şahin, CHP İlçe Başkanı Ali Deveci, MHP İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan ve işadamları ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

3 yıl önce başlattıkları yatırımın bugün açılışını gerçekleştirdikleri için gururlu ve heyecanlı olduklarını söyleyen Nazilli Tekstil şirket ortaklarından Ahmet Günver; “Nazilli’mize yakışacak gelişen, büyüyen ilçemizin ihtiyaçlarına, ekonomisine katkı sağlayacak örnek gösterilecek bir yer olmasını sağlama inancımızla AVM yolculuğuna çıkmıştık. Allah’a binlerce şükür olsun ki hedefimize ulaşmış olduk” şeklide konuştu.

Karakaşlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kemal Karakaş; “85 markanın iş yeri açacağı 850 kişinin istihdamının sağlanacağı bu eseri meydana getiren tüm çalışma arkadaşlarıma ve tanımaktan keyif aldığım Nazilli Tekstil ortaklarına teşekkürü bir borç bilirim. Tüm kiracılarımıza bol kazançlar dilerken Bamboo AVM’nin tüm Nazilli’ye hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Nazilli’mizin yeniden sosyal olarak canlanmasına vesile olan Bamboo AVM’nin açılmasından duyduğu mutluluğu ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Karakaşlar Group ve Nazilli Tekstil ortaklarını tebrik ederek , “Aş ve iş derdine çare olmak için çalışıyoruz ve bu tür işletmelerinde bunda önemli olduğuna inanıyorum. 850 gencimiz burada iş sahibi olması ilçemiz için çok önemli. Nazilli için bir AVM aslında ihtiyaçtı. Aydın, Denizli ya da Söke’ye giden hemşerilerimiz sanırım artık buraya gelir. İşletmelerimiz de daha çok personel çalıştırırlar” ifadelerini kullandı.

AVM’ler in olması gereken vazgeçilmez bir gerçeklik olduğunu belirten Nazilli Kaymakam Mehmet Okur; “Nazilli’miz 150 bin nüfusa sahip olsa da interlandıyla 350 bin nüfusa sahip olmasına rağmen AVM’sinin olmaması büyük bir eksiklikti. Dünya küreselleşiyor, toplum tüketim toplumu haline gelmişti. Bu gerçeklikte AVM’ler de olması gereken vazgeçilmez bir gerçeklikti. Emeği geçen Nazilli Teksil ve Karakaşlar Group’a teşekkür ediyoruz. Bu tür AVM’ler genellikle yabancı girişimciler tarafından yapılırdı ama burası yerli girişimcilerle dolu. Birçok işletmenin de Nazillili olması çok önemli. AVM’nin ilçemize de sosyo-kültürel değer katacağı inancındayım. Vatandaşlarımızın keyifli ve verimli alışverişler geçirmesini diliyorum” dedi.

Nazilli’ye bağlı İsabeyli Mahallesi Aydın-Denizli Karayolu üzerinde yüzde 60’ı hizmet vermeye başlayan Bamboo Nazilli’de tam kapasite çalışması için hummalı çalışmalar sürerken açılışı yapılan mağazalar ise vatandaşların yoğun ilgisini gördü. 85 mağazasında yemek alanı, eğlence alanları, açık ve kapalı otoparklar, restoranlar, kafeteryalar, sinema salonları ve çocuk oyun alanlarının da içerisinde yer alacağı Bamboo AVM’de yaklaşık 850 kişi çalışacak.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.