haber oku

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ İÇİN YASİN-İ ŞERİF OKUNDU!

~ 07 Nisan 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

4ni

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ İÇİN YASİN-İ ŞERİF OKUNDU!

Türk milletinin son başbuğu, Başbuğ Alparslan Türkeş için Nazilli Ülkü Ocakları’nda Yasin-i Şerif okundu.

Nazilli Ülkü ocakları Ülkü Ocakları’nın kurucusu,  dünya Türklüğün başbuğu, yirminci yüzyılın bilge lideri Başbuğ Alparslan Türkeş için ölümünün 17.yılında Alparslan Türkeş salonunda bir program düzenledi. Programa konuşmacı olarak katılan Eğitimci-Yazar Osman Girgin, Alparslan Türkeş’in neden ve nasıl başbuğ olduğunu anlattı. Alparslan Türkeş’i anlamak, yaşamak ve davasını devam ettirebilmenin güçlüklerini ve güzelliklerini dile getiren Girgin, dava adamı olabilmek için dava adamı gibi yaşamalısınız. Dünya nimetlerini meyil etmemelisiniz.  İnancınızı ne pahasına olursa olsun savunacaksınız. Başbuğ’umuzun şu sözünü unutmayacaksınız:

-Türk Töresinin bir şartı da yüksek vazife duygusudur. Vazifeyi her ne pahasına olursa olsun yapmaktır. Diğer bir şart, toplum uğrunda her çeşit fedakârlığı yapmaktır. Millete hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragattir. Vazgeçmektir. Kişiler kendilerini millet için feda ederler. Türk Milleti’nin büyüklüğü böyle yükselecektir. Onu sizler yaşatacak, sizler yükselteceksiniz. Türk Töresinin en önemli bir gereği de sır saklamaktır. Sır saklamak…

Ülkücü dünyanın en şerefli insanıdır. Şerefinizden taviz vermeyeceksiniz. Kuvvetinizi şu sözden alacaksınız:

-Kendinizi küçük görmeyiniz. Sizler büyük kuvvetsiniz. Vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız. Kuvvet birliktir. Dâvamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır.

Konuşmanın ardından Yasin-i şerif okunup dualar okundu. Gençlerin Alparslan Türkeş ile merak ettikleri sorular ve hatıralar üzerine sohbet edildi. Yapılan ikramların sonunda gece sona erdi.

Alperen GİRGİN

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: