haber oku

BASIN BAYRAMI KUTLANDI!

admin ~ 25 Temmuz 2012 ~ Genel, Manşetler

basinbayramilara (2)

Nazilli’de Basın Bayramı Kutlandı

Nazilli ve Aydın’da görev yapan Basın mensupları Basın Bayramında Lara Restaurantta  iftar yemeğinde buluştu.. 

Nazilli Belediye Başkanı H. Haluk Alıcık, 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansür uygulamasının kaldırılmasının 104’inci yıldönümünde Basın Mensuplarının bayramını kutladı. Basın Bayramı kutlamasına Lara Restaurantta yenilen iftar yemeği ile başlandı.
Nazilli ve Aydın’da görev yapan Basın Mensupları Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın organize ettiği iftar yemeğinde buluştu. Lara Restoranttaki iftar yemeğine AK Parti Aydın Milletvekili A. Gültekin Kılınç ve Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur katıldı.

Demokrasinin kesintisiz ve etkin bir şekilde işlemesi için basın görevini her türlü sansürden uzak ve meslek etiği kuralları çerçevesinde yerine getirmesi gerektiğini belirtti. Haluk Alıcık ; “Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda ve sorumluluk duygusu içinde haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın, basında sansürün kaldırılması ve basın bayramını kutluyorum. Bu gün burada Aydın ve Nazilli’de görev yapan Basın Mensubu arkadaşlarımızla birlik ve beraberliği temsilen bir araya gelmenin de hazzını yaşıyoruz. Yemek işin bahanesi, senede bir günde olsa hatırlanıp, hatırlatılmak, işte biz bunu yaşatmaya çalışıyoruz. İnşallah arkadaşlarımız bu birlikten memnun kalmışlardır. Açıkçası biz çok mutlu olduk. Bu yılki Basın Bayramımız Ramazan ayına denk gelmesinden dolayı bu sefer iftar yemeğinde buluştuk. Bu nedenle de tüm arkadaşlarımın da Ramazan ayını kutlayarak hayırlı Ramazanlar diliyorum. Aktif olarak bu mesleği yapan basın mensubu arkadaşlarımız toplum içindeki en zor görevlerden birini yapıyorlar. Yaşamlarının her anından taviz vererek görevlerini sürdüren tüm basın mensubu arkadaşlarımın, çalışma yaşamlarında başarılar diliyorum. Geldikleri içinde hepsine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Vatandaşa hizmet yolunda görevlerinin zorluk ve güzelliklerini beraber yaşadıklarını toplumu bilgilendirebilmek haberdar edebilmek için her türlü ortamda ve zor şarlarda çalışan  Çilekeş basın mensupları ile birlikte Başkan Haluk Alıcık sayesinde güzel bir iftar yemeği yediklerini ifade eden Kaymakam Mehmet Okur,” Demokrasinin gelişmesi sürecinde ‘olmazsa olmaz’ bir faktörü teşkil eden basın, milletin müşterek sesi olması dolayısıyla çok sesliliğin bir diğer tarifidir. Toplumun doğru bilgilendirilmesi çok büyük bir öneme haiz olduğu gibi, bunu mümkün kılabilmek için de, özgür bir basına ihtiyaç vardır. Birlik beraberliğin esas alındığı bu organizasyonda bulunmaktan gurur duydum. Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın sayesinde ve Değerli Milletvekilimiz Gültekin Kılınç’ın da katılımıyla güzel bir iftar yemeğinde toplandık. Bu birlikteliğin devam etmesini diliyorum. Bu ortamı sağlayan Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a ve katılımlarından dolayı tüm basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Değerli Basın mensuplarını da bayramını içtenlikle kutluyorum” dedi.

Basının, olayları doğru, yansız ve hızlı bir biçimde yansıtmak, toplumu aydınlatmak, eksiklik ve aksaklıkları sorgulamak, yönetilenle yöneten arasında köprü vazifesi üstlenmek gibi önemli işlevleri yerine getirdiğini belirten Ak Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç böyle güzel bir organizasyonda yer almaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Geçtiğimiz yıllarda da Aydın ve Nazilli’de görev yapan basın mensuplarını bir araya getirerek bayramlarını kutlayan, Basın Bayramını, basın mensuplarına bayram havasında yaşatmayı sağlayan ve  geleneksel hale getiren Başkan Alıcık’a teşekkür etti. Kılınç;”Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren basın çalışanlarını kutluyorum. Sizler bayram yapmaya en çok hak eden kişilersiniz. Yaptığınız görevle demokrasimizi temsil ediyorsunuz. Aydın ve Nazilli’de görev yapan basın mensubu arkadaşlarımızı Basın Bayramını kutlamak için iftar yemeğinde bir araya gelmesini sağlayan Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a ve katılımlarından dolayı Kaymakamız Mehmet Okur’a teşekkür ediyor ve kutluyorum” dedi.
İftar Yemeğinin ardından basın mensupları sohbet ederken kendi haberlerini kendileri yapmak için fotoğraf çekip röpörtaj yaparak Basın Bayramını kutladılar.

Aydın ve Nazilli’de görev yapan Basın Mensupları Lara restauranttaki yemek sonrasında Belediye Başkanı Haluk Alıcık eşliğinde Esat Ergüler Spor Tesislerine giderek Nazilli Belediyespor’un futbolcularını ziyaret ettiler. Kadroya yeni katılan isimleri Aydın’dan gelen basın mensuplarına tanıtan Başkan Haluk Alıcık Takımla birlikte objektiflere poz verdiler. Aydın ve Nazilli’de görev yapan basın mensuplarının isteği üzerine Başkan Alıcık, Başkan Yardımcısı Ziya Aksüt, Nazilli Belediye Spor Teknik direktörü Mustafa Ceviz, Nazilli Belediye Spor Menejeri Orhan İbiş  ile birlikte Şampiyonluk kupasıyla poz verdiler.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: