haber oku

BAŞKAN ALICIK’IN 10 KASIM MESAJI

admin ~ 06 Kasım 2014 ~ Genel, Manşetler

10kasimmesaji (3)

Başkan Alıcık’ın 10 Kasım Mesajı

Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü ölümünün 76. yıldönümünde bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerini her şartta korumanın ve aydınlık yarınlara taşımanın bilincinde olmamız gerektiğini belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Alıcık; “Yüce Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü ebediyete intikalinin 76. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz. Millet olarak O’nu kaybetmenin acısını paylaşıyoruz. Aynı zamanda çok şanslı bir millet olduğumuzun bilincindeyiz. Çünkü Mustafa Kemal gibi bir lider, bir dahi Türk Milleti’ne nasip oldu. Her zaman yüreğimizde taşıdığımız üzüntüyü, O’nun fikirlerine, ilke ve inkılâplarına sahip çıkarak, çizdiği yolda dosdoğru ilerleyerek bir nebze de olsa hafifletebiliriz. O’nun bizlere bıraktığı değerleri yaşatmak onurumuzdur. O değerleri gelecek kuşaklara aktarmaksa en büyük görevlerimizden birisidir. Mustafa Kemal ATATÜRK, Kurtuluş Savaşı ile Türk Milleti’nin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır. ATATÜRK’ÜN bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız ve laik Cumhuriyetimizi yaşatmanın ve yüceltmenin hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmamalıyız. Bu duygularla Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü ölümünün 76. yıldönümünde bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: